Zavrieť

Porady

Neznámy hmyz, štipance

Zdravím už asi mesiac mňa aj môjho brata v noci niečo doštípe. Vyzerá to ako uhryznutie od komára a vyskytuje sa to hlavne na nohách alebo na panve. Hľadali sme či to nie sú blchy alebo ploštice ale podľa informácii čo som našiel na internete (hniezda, trus a pod.) sme nič také v izbe nenašli. Dneska sme sa zase ráno zobudili doštípaný, tak sme zase začali pátrať. Povysávali sme celú izbu, a potom ma napadlo nadvihnúť aj koberec a tam sme našli také malé červené larvy a niečo ako ich hniezdo spravené z prachu. A taktiež aj zvlečené kože. Tie larvy mali asi tak 3-5 mm. Neviete čo to je a či to súvisí s tymi štipancami ? ... ešte tam bol aj jeden pavúk ale pochybujem že nás kusal on.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pavúk neuštipne ale uhryzne, ale len keď sa cíti ohrozený, v štípanci je jasná červená bodka
    pre deti je uhryznutie nebezpečné
    pavúk nehryzie systematicky - každú noc, neživí sa krvou
    teraz sú rozšírené ploštice, že je ich ľahké priniesť aj z hotela, ubytovne, internátu, kde napr. na dovolenkách prespíme
    Naposledy upravil Terezia13 : 07.10.13 at 18:37

    Neznámy hmyz, štipance

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.