Zavrieť

Porady

RZZP 2013 nedoplatok

Budem sa isto opakovat,ale chcem to mat uz jasno.
Nedoplatok zamestnanca zrazim ZC v mzde ako zrazku po zdaneni,alebo ako??? Mam MRP a tam si len zadam ako dalsiu polozku,ze zrazka a sup s nedoplatkom tam,alebo ako to mam urobit?

Predtym to ovplyvnovalo zaklad dane a pri RZD mi to bralo k sume odvodov na positnom, ako to ma byt spravne teraz....prosim poradte mi niekto...

Mam to len normalne odratat z CISTEJ mzdy ZC, alebo je to komplikovanejsie..a potom pri RZD to priratam jednoducho k odvodom do ZP???
Dakujem
Naposledy upravil hostiska : 07.10.13 at 09:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hostiska ..ano presne aj ja to mam pod tymto kodom 705, ale ked to tam zadam tak mi to ovplyvni vysku zakladu dane a tym si nei som ista...ale tak asi to tak ma byt
    Andyke znižuje základ dane v danom mesiaci
    Mila123 áno, je to správne, aj ja by som tak postupovala....Andyke má na 1000 % pravdu.....
      zbaliť

    daslo je offline (nepripojený) daslo

    daslo
    Ak ti vysiel nedoplatok z RZZP, tak to odratas od cistej mzdy, lebo sa to tyka prijmov predchadzajuceho roka. Ked budes robit rocne zuctovanie za rok 2013, tak ti to nebude nikde figurovat, podla mojho nazoru.
    hostiska ..no ja som si to tiez prv myslela, ze z cistej mzdy,ale konzultovala som to s jednou pani a ta mi vravela, ze nie, ze to am ponizit zaklad dane v ten dany mesiac...neviem fakt som zufala..vyplaty klopu na dvere a ja to tu riesim.....

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ja v programe mám špeciálny kód RZ ZP zamestnanec, kde zadám sumu, program mi to priráta k poistnému, takže nedoplatok reálne dozráža a aj odvedie do príslušnej zdravotnej poisťovne. Zároveň sa zaplatený nedoplatok poistného zohľadní pri výpočte mesačného preddavku na daň.

    Takže by som si asi zavolala programátorom, pod aký kód to treba správne zadať
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hostiska ...volala som do ZP VSZP a tam mi povedali, ze nedopaltok resp preplatok enma nijakym sposobom ovplyvnit vysku preddavku v ten dany mesiac kedy to ja idem zuctovat ZC. Vraj nijako nevstupuje do VZ ani nic.
    Andyke do VZ nevstupuje, ale nedoplatok uhradíte do ZP v lehote splatnosti a pod VS aký Vám určili vo výkaze nedoplatkov.
    J+K Zrážaný nedoplatok neovplyvní VZ v aktuálnom mesiaci. Ovplyvní iba výpočet preddavku na daň. Takže VŠZP podala za seba správnu odpoveď Ale dostať nedoplatok zamestnanca na mzdový list sa nejako musí, takže zadať ho v mzdách určite treba. A tiež ho zaplatiť musí zamestnanec, preto sa zohľadní pri výpočte preddavku na daň.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.