Zavrieť

Porady

priame dedenie

moze mi prosim niekto vysvetlit co presne znamena dedenie v priamom rade?
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

dedo otec syn
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

a spada tam aj manzelka mojho stareho otca ja ked nebola pokrvna, kedze si ju zobral za manzelku uz vo vyssom veku? k tomuto sa neviem dopatrat
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

aj ked nebola....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak to nebola tvoja pokrvná babka, dediť po nej zo zákona nebudeš, iba zo závetu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ak zomrela on skôr ako dedo, tak dedo zdedil po nej polovičku a v tim prípade by si mohla dediť aj ty z tej dedovej polovičky. Ak zomrel skôr dedo, tak ty už nie
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

stary otec zomrel v roku 2002 a ona bola nezvestna vyse 10 rokov a tak sud pravoplatne stanovil datum jej smrti na rok 1998 je to velmi komplikovane, ide mi len o to ci budem musiet platit dan alebo nie...niekto hovori ze nie niekto ze ano 50:50 a uz mi s toho sibe
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

byt som uz zdedil
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Takže vlastne ty si dedil po dedkovi v roku 2002 ( nie po nej) .
ak predávaš - máš to bez daňových problémov .. oslobodenie - 5 rokov vlastníctva (spolu s priamym dedením) - alebo je to ešte inak?
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

ono dedicske konanie zacalo az 10 rokov po tom co v roku 1998 zmizla, policia to blokovala s tym ze sa musi cakat min.10 rokov aby ju mohli vyhlasit za mrtvu a toto rozhodnutie nadobudlo pravoplatnost az v roku 2010 zas dva roky...oficialne je jej smrt sudom urcena na rok 1998 nasledne v roku 2002 zomrel aj stary otec...takyto pripad este asi nikto nezazil,aspon to mi hovorili danovaci a pravnici, ze je to velmi specificky problem...v kazdom pripade ona zomrela skor. lenze prvy nastupili ako dedici jej rodicia, potom syn neboheho(moj otec) ale vsetci sa zriekli lebo tam bol obrovsky dlh...no ja som to prijal
Naposledy upravil carolitos : 08.10.13 at 16:50
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

kedze on jej v roku 1998 daroval vsetky nehnutelnosti darovacou zmluvou a aj ten predmetny byt, vsetko predala a zmizla, kedze je daroval aj velky polyfunkcny dom,,, jeden byt ju nezaujimal a zmizla lebo on tam mal aj tak bremeno dozivotneho uzivania
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

kedze jej rodicia asi chceli dedit tu polku ale sa im to neoplatilo tak sa vzdali,,,ja mam v dedicskom osvedceni ze dedim cely poddiel,,,ci ako to bolo
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Je v dedičskom osvedčení v nejakej súvislosti spomenutý aj Tvoj starý otec?
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

ano je tam spomenuty viac krat,ale keby som mal citovat,tak by toho bolo trosku viac na pisanie ale v skratke:::::ako dedicia zo zakona v 2 zák. skupine nastupovali rodicia a v case smrti porucitelky i pozostaly manzel...ktory dna xy 2002 zomrel....dedicske konanie bolo zahajene v roku 2011...a este je tam napisane"""pravni nastupcovia manzela porucitelky xy", a to akoze ja... vysomarit sa s toho :-((
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

ako som uz pisal dedicske konanie zahajili preto az tak neskoro , lebo bola nezvestna a minimalny cas nezvestnosti aby cloveka mohli vyhlasit za mrtveho je 10rokov ,a potom trva 2 roky kym toto sudne rozhodnutie nadobudne pravoplatnost..a za tie roky kolko dlhov tam bolo...jeeeej
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

lenze jej rodicia sa vzdali dedicstva a vzdal sa aj jeho syn a ja ako vnuk som to prijal aj z dlhom
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

tak mi to pripada, ze som vlastne dedil len po nom, ked ona zomrela v roku 1998 a on az v roku 2002 a jej rodina sa vzdala...nie?
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

carolitos
ano je tam spomenuty viac krat,ale keby som mal citovat,tak by toho bolo trosku viac na pisanie ale v skratke:::::ako dedicia zo zakona v 2 zák. skupine nastupovali rodicia a v case smrti porucitelky i pozostaly manzel...ktory dna xy 2002 zomrel....dedicske konanie bolo zahajene v roku 2011...a este je tam napisane"""pravni nastupcovia manzela porucitelky xy", a to akoze ja... vysomarit sa s toho :-((
Toto je dôležité, čo si napísal, lebo predtým si písal trochu zmätočne. Mne to od začiatku vychádzalo tak, že zrejme jej rodičia a Tvoj starý otec nastupovali ako dediči v 2. dedičskej skupine, ale písal si, že najprv dedili jej rodičia .... A podobne si to napísal aj v Tvojej predchádzajúcej debate (?) k tejto veci http://www.porada.sk/t224752-zdedeny...ml#post2413372. Na prvé prečítanie to vyznelo tak, ako keby sa Tvoj otec k dedeniu dostal až potom, keď sa jej rodičia dedičstva zriekli. Tak to ale nemohlo byť, preto som sa pýtala, či bol starý otec v dedičskom osvedčení spomenutý, chcela som si to overiť, lebo mne vychádzalo, že by mal byť.
Naposledy upravil luja5 : 09.10.13 at 04:04
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

A dobre predpokladám, že táto debata súvisí s inou Tvojou debatou http://www.porada.sk/t224752-zdedeny...ml#post2413372 ?
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

carolitos
tak mi to pripada, ze som vlastne dedil len po nom, ked ona zomrela v roku 1998 a on az v roku 2002 a jej rodina sa vzdala...nie?
Aj ja som toho názoru. Ak by sa jej rodičia svojho dedičského podielu nevzdali, Ty by si dedil polovicu a jej rodičia spolu druhú polovicu.
Ešte predpokladám, že keď starý otec v roku 2002 zomrel, nezanechal žiadny majetok a nič sa teda po ňom nededilo.
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

bol tam jeden byt ktory mal ale vacsie pasiva ako aktiva, lenze ked som ja dedicstvo prijal podarilo sa mi anulovat ten dlh... pretoze byt bol na mene manzelky stareho otca, ..ale nerozumiem tomu preco zo zakona v 2zak. skupine paragraf 474 nastupovali ako dedicia jej rodicia. som uplne vedla,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať