Zavrieť

Porady

Ako sa na klavesnici k tabletu zadávaju mekčene a dlžne?

Prosím o radu kupil som si nový tablet aj s klavesnicou a neviem ako sa na klávesnici zadávajú dlžne a mekčene. je to externa klavesnica. na tablete mi to funguje len keď pripojím klavesnicu tak na nej nemám vôbec taku možnosť zadavať diakritiku ako pri klasickej klavesnici k PC.

Ďakujem za radu.
buchač Tak to by aj mňa zaujímalo ....
Aj môj tablet sa takto správa pri tom pripojení externej klávesnice ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja som to vyriešil na mojom tablete Lenovo rok vyroby 2015 jednoducho s klavesniou v prilohe k obalu cez nastavenia a jazyk a vstup nastavenie fyzickej klavesnice jazyky a nastavil som jazyk slovencina a potvrdil späť alebo enter a je to. ten to text je písany na klavesnici napojenej na tablet od znacky Art a sucasne mi k tomu funguje na tablete aj fyzicka myš ezkablova cez usb vstup klavesnica je napojena sucasne s mysou na usb rozvodku ale klavesnica ma mikrousb kabel prepojeny na usb female prevod na usb do usb rozvodky a ta je zapojena do tabletu cez mikro usb prevod male dufamze to ludom pomôže ... Tagy: Klavesnica a myš na tablet sucasne fungovanie, mikro usb female, klavesnica na tablet slovecina konfigurácia, usb rozdvojka rovodka, mikro usb. Funguje to ako notbook.
    Naposledy upravil Jozef Vavrek : 15.07.16 at 21:28 Dôvod: chyby

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Na mojom tablete to funguje tak, že dlhšie pridržím danú klávesu a objaví sa dialógové okienko so všetkými možnosťami k tomu písmenku, napr. ak stlačím "s" objaví sa "š", pri "o" okrem ó, ô aj s bodkami, ktoré ale tu neviem napísať.
    buchač Rozalka .....

    Popisuješ fungovanie so samotným tabletom .
    Ten Tvoj popis je jasný .
    Takto tofunguje aj v mobiloch ....

    Ibaže bavíme sa o externej klávesnici , ktorá sa pripojí k tabletu .
    Rozalka Ach, to som prehliadla

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Tak ako píše Jozef v nastaveniach treba po pripojení ext. klávesnice zmeniť rozloženie klávesnice na slovenčinu. Potom za záleží už len od klávesnice a tabletu ako sa píšu znaky s diakritikou. Jednoducho treba skúšať....

    Ako sa na klavesnici k tabletu zadávaju mekčene a dlžne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.