Zavrieť

Porady

Ako likvidovat roztoce mucne, ktore sa nachadzaju v muke, koreninach a pod.?

Viac krat sa mi stalo, ze v muke som nasla take malicke chrobaky ktorych skoro ani nevydiet len ked sa to hybe. vcera som ich nasla v praskovom cukri (hned som ho vyhodila) a dnes v soli. docitala som sa, ze sa to vola ,,Roztoč múčny - Acarus siro´´. Su velke 0,1 - 0,7 mm a su svetlej farby. Idem preistotu povyhadzovat vsetke koreniny a vyumyvat skrinku. Viete niekto poradit cim by som ich zabila ak este neake ostanu? pomoze octova voda? a ako predchadzat ich opatovnemu vyskytu???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam na tuto pliagu alergiu.
    Pytala som sa lekarky,ako sa da branit. Povedala, ze nijako, jedine ze nejest mucne vyrobky. Vraj sa rozmnozuju pri nespravnosm skladovani v skladoch obilia a muky. Pri malom mnozstve su takmer neviditelne,ani si ich nevsimnes, jedine, ze by si pred pouzitim vsetko preosievala cez huste sitko...

    Ze sa mozu nachadzat aj v soli, ci cukre som netusila.Ale mozno ich uz mas v spajzi premnozene, tak lezu do vsetkeho. Domov ich prinesies ani nevies ako, v hocijakej muke.Mozno maju "hniezdo" v obchode, kde nakupujes, mozno ich predajca nechtiac priviezol zo skladu.

    Skus skontrolovat vsetky sypke potraviny v spajzi, napadnute vyhod a nenapadnute skus dat na 1-2 dni do mrazaka...
    pralinkaa nizka teplota ich zabie? ale myslim, ze radcej povyhadzovat. nebolo ich vela videla som 3 - 4 ale do teraz mi chlpy stoja, ze som to mohla aj zjest. FUUJ. tiez som myslela, ze sa nachadzaju iba v muke. mala som ich pred pol rokom a odvtedy pred kazdym pouzitim som kontrolovala muku a uz zo zvyku som pozrela vcera aj do cukru a prekvapilo ma ze aj tam ziju...
    arizona zbytocne je vyhadzovat aj nenapadnute ,novo prinesene potraviny,ktore este nestihli tieto potvory napadnut...nikdy nevies, kedy prinesies domov domov rozne potvorky s dalsim nakupom...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viete niekto poradit cim by som ich zabila ak este neake ostanu?
    ...

    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pralinkaa neviem kto by sa trafil do nich ked maju 0,1 - 0,7 mm
    buchač Roztoč múčny
    Sú to drobné 0,3 - 0,5 mm roztoče, belavej alebo ružovkastej farby. Pre vývoj a život roztočov múčnych má zásadný význam vlhkosť a teplota. Roztoče sa vyznačujú sa vysokou množivosťou a rýchlym vývinom. Samičky Roztoča múčneho znášajú cca 500 vajíčok a ročne býva cca 7 generácii.

    Roztoč múčny škodí na skladovaných potravinách ako je obilie, múka, múčne výrobky, cestoviny, tvrdé syry, olejniny, krmné granule, sušené ovocie, rybie múčky. Roztoč múčny poškodzuje potraviny požerom, zápachom a mŕtvymi telami. Roztoče prenášajú mikróby a plesne. Konzumácia roztočom kontaminovaných potravín vyvoláva u ľudí zažívacie ochorenia.

    Roztoč múčny (roztoče) sa podobne ako Rus domový likviduje dezinsekciou postrekom alebo chemickými nástrahami.

    https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
    pralinkaa to som citala, len nikde som nenasla o tych nastrahach alebo o neakych dezinfekciach na ktore by som nemusela volat odbornika. asi jednoduchsie vystrielat :P
    lujza.j tie ktoré budú ešte "pobehovať" a nebudú mať z čoho žiť pokapú samé....
    nekupujem nič do zásoby...iba to čo spotrebujem...ak sa dá všetko treba dať do uzatvorených nádob....problém je ale to, že si ich prinesieme z obchodu....dokážu byť vo všetkom aj chilly paprike som ich už mala....
    pralinkaa tiez nekupujem do zasoby ale sa bojim aby sa nedostali do inych potravin ryze a pod. lebo koreniny som mala v kuchynskej linke a neviem ci pomoze ked ju iba vyumyvam? to su potvory ked aj cilli im chuti
    buchač Tu máš nejaké nástrahy ...napríklad
    http://www.deratizer.eu/deratizacia/...ZTOCE-ALERGICI

    Prípadne pozri aj , je ich dostatok
    https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
    pralinkaa tak to moze byt dobre na prevenciu, aj na inych skodcov.. Dakujeem
      zbaliť

    Ako likvidovat roztoce mucne, ktore sa nachadzaju v muke, koreninach a pod.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.