Zavrieť

Porady

Poliaci zamestnaní na Slovensku aj v Poľsku

Ahojte,
chcela by som sa opýtať prijali sme do pracovného pomeru Poliakov na hlavný pracovný pomer, ktorý však už majú hlavný pracovný pomer aj v Poľsku. Podľa mňa by sme sa ako firma mali zaregistrovať v Poľsku, urobiť výplaty podľa poľskej legislatívy a odvádzať odvody tam, či existuje nejaká nejaká výnimka kedy by sme odvody mohli odvádzať na Slovensku ?
Naposledy upravil sesi : 11.10.13 at 10:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie, keďže majú PP aj v PL a sú občania PL, zdravotne sú poistený v PL a musíte sa tam prihlásiť. To sa však týka len ZP, ostatné je tu, na SK - teda SP a dane....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sesi takže vlastne keď budú robiť j na SK aj v PL súčasne, tak potom budú v budúcnosti dostávať dva dôchodky ?
    sesi Ešte mám otázku, tie zdravotné odvody čo mi vyšli na SK len prepočítam kurzom PL a odvediem ? Alebo mám vypočítať odvody na zdravotné poistenie podľa PL, podľa ich %-uálnej sadzby?
    tictac7 ZP sa odvádza do PL podľa ich zákonov. Tam sa aj musíte prihlásiť... a áno, ak splnia podmienky nároku na dôchodok na SK, budú dostávať alikvótnu časť dôchodku aj z SK
    sesi Aha už mi je to jasné, ďakujem za pomoc
      zbaliť

    Poliaci zamestnaní na Slovensku aj v Poľsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.