Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky 2013 a prerusenie zivnosti.

Ak som v roku 2013 prerusil zivnost na 6 mesiacov, je mozne si uplatnit pausalne vydavky v plnej vyske 5040 eur alebo len 420 eur mesacne na mesiace, pocas ktorych zivnost nebola prerusena, tj. 6 x 420 eur? Inymi slovami podla zakona sa povazuje prerusenie zivnosti za skoncenie podnikania alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano prerusenie = skoncenie

    § 17
    (9) Na účely zistenia základu dane podľa odseku 8 daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, skončením podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu je zánik oprávnenia, osvedčenia alebo iného rozhodnutia na výkon činnosti, prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou sezónnych činností alebo skončenie poberania príjmov z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo poberania príjmov z prenájmu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    frno Nie je to pravda v tom prípade, ak obnovil podnikanie do lehoty podania daňového priznania.
    avalik nevyplýva to z citovaného paragrafu?
    frno prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania (citácia časti § 17). Myslím si, že zákonodarcovia pozabudli na tento prípad. Ja rozumiem tomu tak, že ak neobnovím živnosť do 1. apríla 2014, tak som podľa zákona skončila podnikanie, ak ju však obnovím do tohoto dátumu, živnosť som neskončila a teda si môžem uplatniť výdavky v plnej výške 5040 €.
    frno prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania (citácia časti § 17). Ak obnovím živnosť do 1.4.2014, neskončila som živnosť podľa tohoto paragrafu a môžem si uplatniť výdavky v plnej výške
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak si podnikal len časť roka, tak si môžeš uplatniť paušálne výdavky len do výšky 420 Eur/mesiac x počet mesiacov.

    Majkaheged je offline (nepripojený) Majkaheged

    Majkaheged
    A keď niekto zruší živnosť 22. januára 2013 a potom následne 21. februára založí novú, koľko mesiacov sa mu ráta, že podnikal, keď v januári ešte podnikal a vo februári znova podnikal, môžem mu rátať celý rok?
    avalik otazky sa nezadavaju do odpovede - zadaj suvisiacu otazku - ak odpoved nenajdes v § 6 ods. 10) ZDP
    Majkaheged ďakujem, nevedela som sa vtom orientovať, mala som pocit, že založím novú diskusii. Vďaka.

    Pausalne vydavky 2013 a prerusenie zivnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.