Zavrieť

Porady

Nevyčerpaná dotácia z ÚP

Prosím Vás nájde sa tu niekto ochotný, kto by mi napísal ako mám účtovať nevyčerpanú dotáciu z ÚP? Prijatú dotáciu som najprv zaúčtovala ako PNZD, potom som postupne položky účtovala ako VOZD a ku koncu roka som cez ID zaučtovala celkovú vyčerpanú dotáciu ako POZD - je to spravne? zostatok z dotácie mám kde uviesť? čím viac o tom čítam tým väčší zmätok v tom mám....ďakujem vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Teoreticky postup by aj mohol byť. No ja to robím takto:
    1. Dotáciu zaevidujem do záväzkov voči ÚPSVaR
    2. Príjem dotácie na BÚ zaúčtujem ako PNZD v členení Dotácia z ÚP
    3. Čerpanie dotácie zaúčtujem takto:
    - cez ID Príjem stĺpec v PD je "Iný príjem neovplyv. ZD odúčtujem čerpanú čiastku mínusom, napr. ak uhrádzam do ZP odvody tak -55,02 Eur
    - ďalej opäť cez ID v stĺpci PD "Iný príjem ovplyv. ZD zaúčtujem sumu 55,02 Eur. Týmito dvomi krokmi som preúčtovala dotáciu z PNZD do POZD.
    4. Úhradu z BU zaúčtujem ako klasicky odvod do ZP
    Na konci polroka, resp. roka vojdem do záväzkov cez Oprav (neviem, v akom softe robíš) a tam si odratávam čiastku po čiastke z dotácie tak, ako som ju čerpala. A zvyšok dotácie zostáva v záväzkoch, poprípade prechádza do ďalšieho roka.

    Myslím, že som ti to už tu niekde písala, nie?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaDk hej písala len čim viac som si to čítala tým menej som tomu rozumela tak som to spravila tak ako som uviedla hore, len mi teraz ide o to že ku konca r. mi ostala nevyčerpaná dotácia pribl. 700 eur a tie mám ako evidovať? kde ich mám uviesť? dáva sa to do nejakého výkazu o majetkoch a závazkoch? robim to prvýkrat tak prepáč za vyčerpáv. otázky
    mondes Tak postup máš taký ako ja, ibaže ty si na konci celú vyčerpanú čiastku zaúčtovala cez ID naraz do POZD a ja po každom čerpaní. To by mohlo byť. A čo so zvyškom?
    Ako som ti písala, celkovú dotáciu si zaeviduj aj do záväzkov a tie si ponižuj postupne o každú vyčerpanú čiastku, až ti ostane v záväzkoch tých nevyčerpaných 700 eur a tie sa ti premietnu vo výkazoch. A to je všetko. Podávaš aj správu na úp?
    AdrianaDk prosím ta ja príspevok používam na položky ako je nájomné, odvody, telekomu.služby, čiže si závazky nahadzujem až po prijatí faktúry, tak teraz v tých závazkoch nemam ku koncu roka 2012 žiadne položky(opravujem rok 2012), čize ani tie vo výške 700 eur, tak si to mám nahodiť? ano podávam správu každého polroka a teraz mi končia za chvílu 2 roky tak aj dvojročnú....
    mondes No skúsim to takto. Ak chceš, aby sa tá dotácia premietla vo výkazoch, tak ju musíš zaevidovať do záväzkoch. Takže: Celkovú výšku dotácie, ktorú ti ÚP schválil, si mala v r. v ktorom si ju dostala zaevidovať do záväzkov s dátumom, kedy ti tá dotácia došla. Ako partnera dáš ÚPSVaR v mieste svojho bydliska. A všetky položky, na ktoré si čerpala dotáciu, čiže napr. nájomné, odvody atď budeš postupne ručne odpočítavať zo záväzkov až do konečnej sumy, ktorá ti zostala. A čo sa týka faktúr za nájomné alebo telefón, tak to tiež samozrejme dávaš do záväzkov a normálne účtuješ.
    Tých 700 eur v záväzkoch nemáš preto, lebo si tú dotáciu nezaevidovala do záväzkov, tak samozrejme ani jej zvyšok tam nemôžeš mať.
    V akom softe robíš? Ťažko sa mi takto vysvetľuje, neviem, či si to pochopila. Ak nie,skús mi napísať súkr. správu, dám ti tam svoje telef. číslo a ak mi zavoláš, snád sa mi podarí objasniť ti to.
      zbaliť

    Nevyčerpaná dotácia z ÚP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.