Zavrieť

Porady

Mám právo na single izbu na zahraničnej služobnej ceste?

Mám sa zúčastniť služobnej cesty a môj nadriadený chce,aby som býval s kolegom na jednej izbe. Aké sú moje práva čo sa týka ubytovania na služobnej ceste?Mám právo žiadať single izbu?Ďakujem
buchač ...júúúj....................................... ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... hrozí ti obťažovanie zo strany kolegu ??? ak áno, alebo máš iné dôvody, oznam to zamestnávateľovi....
    inak:
    "Zákon o cestovných náhradách založil zamestnancovi nárok na preukázaný výdavok na ubytovanie (limity na ubytovanie nie sú zákonom o cestovných náhradách ustanovené a nemôže si ich určiť ani zamestnávateľ vo svojom vnútornom predpise; zamestnanec má vždy nárok na preu*kázaný výdavok za ubytovanie). Ak zamestnávateľ chce ovplyvňovať sumu výdavku na ubytovanie, môže zamestnancovi na zahraničnej pracovnej ceste ubytovanie zabezpečiť a zamestnanec je povinný sa v tom ubytovacom zariadení ubytovať."

    citované zo: http://www.employment.gov.sk/nahrady...nej-ceste.html
    jatuateraz obťažovanie to nie je, naj dôvodom je absencia súkromia a bývanie s cudzou osobou dlhšiu dobu. Ak správne chápem tak toto zákon nikde neurčuje. Je nejaká možnosť ako si to nárokovať?
    Mária27 nie je

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    obavam sa ze nepochodis, jedine keby si zohnal iny hotel s dvoma single izbami za rovnaku cenu ako zabezpecuje zamestnavatel

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona

    Je to fakt zvlastna situacia. Zakon hovori o tom, ze zamestnanci vo firmach musia mat napr. satne rozdelene na muzske a zenske,ze napr. zenam nemozu osobne prehliadky robit muzi...
    Podla mna je dost nemoralne,ze zakon na takuto situaciu nemysli a ze zamestnavatel pozaduje od zeny,aby spala v cudzom svete v jednej izbe s uplne cudzim muzom...
    Nehovoriac o to, ze to moze narobit problemy v rodine zamestnancov,ak zamestnanec ma ziarliveho partnera.

    Chodievala som tez obcas na sluzobky s kolegom, nastastie zamestnavatel sa nikdy nepozastavil nad tym, ze nosime faktury od dvoch samostatnych izieb. Aj ked kolega bol fajn,asi by mi tiez bolo neprijemne zdielat s nim jednu izbu a premavat sa pred nim v nocnej koseli...
    expeeert No neviem, tu sa skôr jedná zrejme o dvoch chlapov...
    Ale ak tým myslíš to že ak by zamestnávateľ vyslal na služobku ženu a chlapa a zákon nijakým spôsobom neošetruje ubytovanie, tak áno, stojí to za zamyslenie. Ale normálny zamestnávateľ by s tým nemal robiť problém, aby mali oddelené izby.
    misoft Súhlas! Zamestnávateľ musí uvažovať ekonomicky. Takže ak sú osoby na služobke rovnakého pohlavia - uprednostní jednu dvojposteľovú izbu (ekonomika), naopak pri rozdielnom pohlaví už by mal akceptovať dve single izby (morálka).

    Mám právo na single izbu na zahraničnej služobnej ceste?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.