Zavrieť

Porady

čo s nedaňovými nákladmi?

ahojte, prosím vás aký máte názor na toto:
v účtovníctve som si telefonne poplatky delila na daňovo uznateľné a neuznateľné, lebo pevnú linku využívam aj na súkromné účely aj na podnikanie.
V osnove mám účet 518,999 kde tie neuznateľné evidujem.

Pri vypracovaní dańového priznania som ale bola nemilo prekvapená keď mi môj softvér aj tie nedaňové zahrňa do výsledovky a na výpočet hospodárskeho výsledku.
Čo by som mala robiť s tými neuznateľnými telefónnymi nákladmi? Mám si ich dať do odpočitateľnej resp. pripočitateľnej položky? (aký je rozdiel v tých dvoch položkách????)

Na softvér som sa spoľahnúť nemohla takže to prerátavam ale nechcem urobiť chybu...
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Softvér ti to správne zahŕňa do hospodárskeho výsledku
    Nedaňové náklady tvoria následne pripočítateľnú položku
    (logicky pri výpočte hospodárskeho výsledku vychádzaš zo vzťahu výnosy - náklady... aby si odtiaľ dostala náklady, ktoré neovplyvňujú daň, ich musíš teraz teda pripočítať...)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baninka
    ahojte, prosím vás aký máte názor na toto:
    v účtovníctve som si telefonne poplatky delila na daňovo uznateľné a neuznateľné, lebo pevnú linku využívam aj na súkromné účely aj na podnikanie.
    V osnove mám účet 518,999 kde tie neuznateľné evidujem.

    Pri vypracovaní dańového priznania som ale bola nemilo prekvapená keď mi môj softvér aj tie nedaňové zahrňa do výsledovky a na výpočet hospodárskeho výsledku.
    Čo by som mala robiť s tými neuznateľnými telefónnymi nákladmi? Mám si ich dať do odpočitateľnej resp. pripočitateľnej položky? (aký je rozdiel v tých dvoch položkách????)

    Na softvér som sa spoľahnúť nemohla takže to prerátavam ale nechcem urobiť chybu...
    Vopred ďakujem.
    Urobil to dobre. Tie nedaňové náklady musíš pripočítať k daňovému základu, pretože máš o tieto položky ponížený získ pred zdanením.
    Naposledy upravil Tweety : 20.03.06 at 14:55

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Analytika ti pomáha v podstate pri úprave základu dane, ľahšie nájdeš pripočítateľné a odpočítateľné položky. Softvér ti to urobil dobre, úprava základu dane je na tebe.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    v akom SW robíš? - V OMEGE to krásne spravili, že si nastavíš účty ako nedaňové a smeruješ ich v DP do pripočítateľných...(ak náhodou robíš v Omege - poradím ako...)

    samozrejme súhlasím s postupom.

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    keby som robila v Omege-dám vám pokoj:-))
    žiaľ je to iný program...:-(((
    pekne ďakujem za rady.

    čo s nedaňovými nákladmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.