Zavrieť

Porady

imuno alergologicke odbery

nevie nahodou niekto ake hodnoty a coho skumaju imuno alergologicke odbery krvi?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jésus Máriška .....

Taká jednoduchá otázka ( bez poddžubu ) ...

Kua , ale tak zložitá odpoveď ....................


Skús byť konkrétnejší ....ak chceš , ak môžeš ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

nic, robili mi testy normalne 20 vpichov na ruku. rozne alergeny a cakali nato ktory vpich najviac napuchne a na to som alergicky...no a potom mi odobrali aj krv a vraj vysledky neboli dobre,ale este mi do telefonu nechcela povedat nic... :-o hmmm
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
carolitos
nic, robili mi testy normalne 20 vpichov na ruku. rozne alergeny a cakali nato ktory vpich najviac napuchne a na to som alergicky...no a potom mi odobrali aj krv a vraj vysledky neboli dobre,ale este mi do telefonu nechcela povedat nic... :-o hmmm
Na nete je toho plno ...skús pohľadať ...

Ale v podstate sa jedná o vyšetrenie , kde sa skúma , na čo je jedinec alergický ( ako si aj spomínal ) ...
Robí sa na množstvo chorôb , respektíve alergií - napríklad na tie rastliny , bodavé potvory , atď...

Oveľa vyšší level imunológie je už potom samotná príprava na nejakú transplantáciu ...

Do telefónu máloktorý doktor informuje , nakoľko na to nemá čas a jeden by mal z tých info v hlave poriadny guláš ...takže si už len počkaj na resumé ...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
0 0
carolitos carolitos

carolitos je offline (nepripojený) carolitos

Terezia13
to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

carolitos
Terezia13
to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,
podľa toho, aké máš problémy, aké príznaky si opisoval lekárovi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
carolitos
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,
Neblázni človeče ...lebo sa zblázniš ...

Malá ukážka z toho , čo sa dá z krvičky zistiť ...( samozrejme okrem iných vyšetrení )

....vyšetrenia, napríklad test aktivácie bazofilov na diagnostiku včasnej formy alergie pomocou prietokovej cytometrie, na diagnostiku histamínovej intolerancie stanovenie diaminooxidázy a v oblasti diagnostiky imunodeficitov vyšetrenie rôznych vakcinačných špecifických protilátok a podtried imunoglobulínov. U pacientov s plánovanou biologickou liečbou sa začal vyšetrovať IGRA test na detekciu latentnej formy tuberkulózy a pri monitorovaní biologickej liečby koncentrácia a protilátky proti Infliximabu.V oblasti diferenciálnej diagnostiky zápalov čreva sa stanovuje fekálny kalprotektín. V transplantačnej imunológii sa zefektívnilo vyšetrenie HLA antigénov. Spektrum vyšetrení bolo rozšírené o detekciu rôznych špecifických protilátok, typizáciu pečeňových a anti-neurónových autoprotilátok.
...
Vybavenie novými technológiami umožnilo zaviesť do praxe automatizované vyšetrenie telových tekutín, vyšetrenie erytroblastov z periférnej krvi, vyšetrenie subpopulácií retikulocytov a vyšetrenie hemoglobínu v retikulocytoch. V rámci zlepšenia diagnostiky trombocytopátii bola zavedená agregácia trombocytov.
...
...
portfólio vyšetrení DNA analýzy. V súčasnosti vyšetruje mutácie v génoch zodpovedných za zvýšené riziko tromboembolizmu, koagulačných porúch, ale aj hereditárnej hemochromatózy a raritného ochorenia - deficitu alpha 1-antitrypsínu, pričom vyvíja snahu pre vytvorenie centra molekulárnej diagnostiky pre pacientov s týmto raritným ochorením.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-DDD Skvelé čítanie vtipnej témy.
0 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

Neviem síce hodnoty čoho, ale krv ukáže či si alergik aj keď ti testy na rukách neukázali nič. Je fúúúúra alergénov, a smie testovať len toľko, koľko ho pustí napichať na ruku.

Moja alergologička berie krv, až potom testuje. A potom zas pred každým pretestovaním.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Auri
Neviem síce hodnoty čoho, ale krv ukáže či si alergik aj keď ti testy na rukách neukázali nič. Je fúúúúra alergénov, a smie testovať len toľko, koľko ho pustí napichať na ruku.

Moja alergologička berie krv, až potom testuje. A potom zas pred každým pretestovaním.
Oprava-smie testovať toľko,koľko dovolí a zaplatí zdravotná poisťovna.Momentálne povoluje maximálne 20 alergénov.
0 0
Auri Auri

Auri je offline (nepripojený) Auri

O.K. to som nevedela. Chcela som tým len povedať, ze na prvých testoch sa nemusí trafiť do alergénu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať