Zavrieť

Porady

Mam podat danove priznanie?

Zaujimal by ma problem podana danoveho priznania resp. ci porusujem zakon.

Nedavno v ramci mojho hobby som rozbehol internetovu stranku, ktora ma celkom slusnu navstevnost a nasledne som zacal prenajimat reklamne plochy (etarget, seznam reklama atd - obe reklamne agentury vystavuju faktury), mesacne avsak prijmi nie su nejak velke - v podstate pokryvaju chod stranky a jednu dve bagetky (cca 10-20 euro mesacne - avsak na vyplatenie provizie treba prekrocit urcitu hranicu - teda realne peniaze dostanem raz za 3-4 mesiace a je to suma cca 50-60euro)

Zaujima ma ci musim nejakym sposobm "legalizovat" tento zarobok - danove priznanie napr. alebo nieco podobne. Resp. ci musim napriklad mat zivnost kvoli legalizacii atd. (vpodstate mi ide o to aby mi jedneho dna nedosla pokuta ze "zarabam" a nemam to legalizovane. Dakuje za skoru odpoved
Naposledy upravil matko1111 : 17.10.13 at 10:06
10 komentárov     zbaliť
Mila123 ty už podnikáš !!!!!!! na čierno!!!!!!!!
matko1111 to ma zaujima ci to je legalne alebo nie, totiz docital som sa ze v pripade ak prenajimam nieco a neprekroci urcitu hranicu zarobok tak "nemusim robit nic" (100 euro sa mi zda ze to bolo mesacne) No preto sa pytam
marjankaj Pochybujem, že to zdôvodníš ako jednorazový príjem.
matko1111 no jednorazovy prijem to v podstate je kedze na vyplatenie odmeny za reklamu musim prekrocit urcitu hranicu avsak tuto hranicu som neprekrocil a predpokladam ze ju prekrocim buduci mesiac co bude cca 50-60 euro (za dlhsie casove obdobie), nasledne dalsie 2-3 mesiace sa mi bude "setrit na ucte" kym neprekrocim hranicu opat a podobne
marjankaj To akože prenajmeš plochu napríklad na jeden deň a končíš?
marjankaj http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...01-2012-a.html

Živnosť
§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
marjankaj NEOPRÁVNENÉ PODNIKANIE
§ 63
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1659 eur.
matko1111 plochu mam trvalo obsadenu reklamou a ja dostanem proviziu za to ak dakto na to klikne. V mojom pripade plocha je dlhsie v obsade cca 2-3 mesiace a za ten cas kliklo dajme tomu 250 ludi a za kazdy preklik dostanem proviziu a ked dana provizia perkroci hranicu (cca 30-40 euro teraz neviem presne), tak mozem poziadat o preplatenie provizie - v mojom pripade asi 2-3 rocne prekrocim tuto hranicu, momentalne teda zarobok celkovo bude urcite pod 150 eur za rok (mozno aj pod 100) - je to viac menej len na chod stranky, nie ako zarobkova cinnost.
matko1111 Podľa § 9 ods. 1 písm. h) zákona o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je oslobodený príjem z prenájmu nehnuteľností a príjem z príležitostných činností vrátane príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí, z prevodu opcií, cenných papierov a z prevodu obchodného podielu a členských práv družstva, ak nejde o príjem zdaňovaný zrážkou, pokiaľ úhrn týchto príjmov znížený o výdavky nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok životného minima platného k 1.1. príslušného zdaňovacieho obdobi
matko1111 zivnostnensky zakon poznam to viem, mna len zaujima ci toto co robim mozem definovat ako nepravidelny prijem a resp. ci to moze dakto definovat ako "podnikanie" kedze sa nejedna cielene o tvorbu zisku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mam podat danove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.