Zavrieť

Porady

Tabuľa B3 - Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel z právneho hľadiska

Zdravím,
bol som v lese, na strome bola pripevnená tabuľa B3 a lesná stráž mi povedala, že je tam zákaz vjazdu, ale je to cesta k chatovej oblasti, takže si môžete vybaviť povolenie. A moje otázky:

1. Tabuľa ktorá je pribitá klincom na strom je platná? (to si ja môžem takéto tabule osadiť sám hocikde ma napadne). A tiež som počul niečo o tom, že pribiť takto tabuľu na strom je poškodzovanie stromu a môže za to byť pokuta.
2. Ak je tam tabuľa B3 a je platná, dá sa vybaviť výnimka? Pokiaľ viem, tak výnimky sú pri iných tabulách napr. B1. Ďakujem za odpovede. Prípadne dajte odkaz na nejaký zákon a paragraf, aby som bol múdrejší.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Značka


    B 3: zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel

    Tieto značky sa osadzujú aj na takéto miesta , ako spomínaš .
    No zvykne sa osádzať aj doplnková tabuľa s nápisom pre tie výnimky .

    Výnimka sa dá vybaviť na príslušnej lesnej správe .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrej13 Ahoj,
    ďakujem za odpoveď, ale mňa skôr ako to že sa to robí, zaujíma zákon ktorý povoľuje osadiť tabuľu napr. na strom, a takisto, keď tam má byť dodatková tabuľa, tak napr. na základe čoho keď tam nie je vydávajú povolenie. Proste nemôže sa niekto len tak rozhodnúť že buchneme tam tabuľu a budeme vyberať pokuty, to predsa nejde a je mi jedno, či je to lesná správa. Chcem vedieť zákonný rámec, ktorý toto všetko upravuje, ak je to všetko v súlade so zákonom, tak ok, beriem na vedomie a budem sa tým riadiť.
    buchač Mne sa nechce hľadať presné znenie zákona ( nemám čas ) , ale skús sa odpichnúť od tohoto :

    Pokuty dáva aj lesná stráž

    Zákony o ochrane prírody, o lesoch a tiež nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách jazdu autom po lesných cestách a lesoch zakazujú. Vstup na lesný pozemok je trestným činom aj tam, kde nie je závora. Do lesa smie vojs alebo v ňom parkova iba ten, kto má povolenie od lesného úradu alebo správcu lesa.

    Každý, kto vstupuje do lesa autom, musí počíta aj s tým, že lesná stráž má právo auto zastavi. Môže tiež motoristu vykáza z lesných pozemkov, ak nemá povolený vjazd podľa osobitných predpisov, a môže ho pokutova za priestupky.

    Vstup do lesa autom nové zákony výrazne obmedzili. Aj tí, ktorí majú povolenie, však často nevedia, ako v lese jazdi a nenarobi si problémy.

    http://www.lesmedium.sk/clanok.php?id=1220

    Dôraz kladiem na ten ZÁKON O PREMÁVKE ....

    Takže v konečnom dôsledku , aj keby tam tá značka klincom pribitá nebola , tak aj tak porušuje ten dotyčný bez povolenia zákon a môže byť aj prípadne sankcionovaný .
    pavol54 Na zákonný rámec čoho sa pýtaš? Zákon o umiestnení značky(Zz8/2009 §60) alebo obsahovú náplň(funkciu) značky na prevádzku na poľných komunikáciách?
      zbaliť

    Tabuľa B3 - Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel z právneho hľadiska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.