Zavrieť

Porady

Obidvaja manželia sú SZČO a podnikajú v spoločnom dome - dom vlastnia v BZM.

Sme manželia SZČO máme zrušené BSM súdom, začali sme tento rok podnikať, každý na svoju živnosť v rodinnom dome, ktorý ešte vlastníme v BSM - 1/2 + 1/2 a nie je zahrnutý v obchodnom majetku u žiadneho z manželov a predmet podnikania sú ubytovacie služby bez pohost. služieb. Pozerala som §6 odst(17) a keď kúpi jeden z manželov posteľ, el. varič, toaletný papier do izby na priamu spotrebu, môže si dať posteľ do výdavkov len jeden z manželov a druhý si dá do výdavkov zase niečo iné, napr. zaplatí reklamu, ako nám to vyhovuje - na posteľ a iné veci je BSM zrušené. Toto znenie §6 (17) sa týka len obchodného majetku, ktorý sa odpisuje - dobre to chápem? A §10 (1) sa ma týka? Každý má svoj ŽL a svojich hostí, ktorých si ubytuje, takto dosahujeme spoločné príjmy? Nemáme zmluvu o združení - poraďte mi, prosím.
Elys.
Naposledy upravil Elys : 19.10.13 at 20:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Obidvaja manželia sú SZČO a podnikajú v spoločnom dome - dom vlastnia v BZM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.