Zavrieť

Porady

Technicke zhodnotenie prenajateho majetku

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu.
Od roku 2008 ma nasa spolocnost prenajate kancelarske priestory o celkovej vymere 247 m2. V roku 2008 bolo vykonane technicke zhodnotenie tychto priestorov v sume 281 937,50 SKK (9 358,61 EUR). Toto technicke zhodnotenie bolo zaradene do majetku nasej spolocnosti, danove a uctovne odpisy boli nastavene na 20 rokov. V zmluve medzi prenajimatelom a najomcom je znenie: "Prenajimatel suhlasi s tym, ze najomca si uplatni vo svojom uctovnictve prislusne uctovne odpisy, zodpovedajuce hodnote ukoncovacich prac najomcu v predmete najmu, vykonanych na naklady najomcu.
Moja otazka je: ako mam zauctovat projekt stavebnych uprav v tychto priestoroch v sume 200 EUR, ktore sa maju uskutocnit v najblizsom obdobi-cenova ponuka stavebnych uprav (rozdelenie existujucej kancelarie na 2 samostatne pristupne miestnosti) je cca 1400 EUR?
Je spravne, ked tento projekt stavebnych uprav zauctujem ako 548/321 a stavebne upravy v sume 1400 EUR tiez 548/321?
Co v pripade, ak by stavebne upravy+projekt stavebnych uprav boli spolu v sume 2400? Zaradim to do majetku spolocnosti a budem to uctovne a danovo odpisovat 20 rokov, alebo o tuto sumu navysim technicke zhodnotenie z roku 2008?

Prosim, vie mi niekto poradit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Technicke zhodnotenie prenajateho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.