Zavrieť

Porady

Navrh o premene penazneho trestu

Zdravim, pred 20timi mesiacmi mi policajti odobrali VP kde som jazdil v opilosti. Bol som obvineny pre precin ohrozenia pod vplyvom navykovej latky a dostal som penazny trest s tym ze ak ho nezaplatim tak pojdem na 4 mesiace do väzenia. Pred nedavnom mi prisiel papier zo sudu na predvolanie na verejne zasadnutie kde sa bude prejednavat o navrhu-rozhodnutie o premene penazneho trestu. Pokutu som medzicasom vyplatil v celej sume. Chcem sa spytat ci ma moze sudca poslat do väzenia ak pokuta bola zaplatena neskor ako mala byt?? A kde alebo u koho mozem ziadat vratenie VP kedze uz mi skoncil 20 mesacny trest zakazu viest motorove vozidlo?? Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    1. Nepošle
    2. Dopravný inšpektorát, podmienkou vrátenia VP je úspešné absolvovanie testu z pravidiel cestnej premávky
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Len na súde musí dokázať zaplatenie pokuty - peňažný prevod, poštová zloženka, výpis z účtu. A súd nemôže udeliť za jeden priestupok dva tresty.
    stevo9876 mam sek o zaplateni pokuty a aj trovy konania
    stevo9876 ok...dakujem za odpoved este mi prisiel papier z policie, musim ist na vysetrenie ci nie som zavisly na alkohole alebo inych latok....
    draik Vyšetrením u psychiatra to len začne, v prípade dobrého výsledku to skončí sedeniami u psychológa. Nejaké "drobné" to všetko bude stáť.
    stevo9876 a este sa chcem spytat ci formular pre psychiatra ktory mi poslali z policie ma aj samotny lekar alebo budem si musiet ist po novy na policiu lebo ten co mi poslali sa mi pri stahovani niekde stratil...
    stevo9876 troska tomu nerozumiem draik...cital som cestny zakon a tam je jasne napisane ze psychologicke vysetrenie absolvuje ten kto mal zadrzany VP dva a viac rokov...to predsa nieje moj pripad tak preco by som mal ist aj k psychologovi??? a mozem hned po psychiatrickom vysetreni ziadat vratenie VP kedze mi uz skoncil 20 mesacny trest dany sudom??? ak som cestnemu zakonu 8/2009 dobre porozumel tak ja by som mal absolvovat psychiatricke vysetrenie a testy... je to tak???? dakujem za odpoved...
      zbaliť

    Navrh o premene penazneho trestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.