Zavrieť

Porady

Najobľúbenejšie a najkvalitnejšie vína?

Neviem kam túto tému zaradiť, ale hľadám zopár vín, ktoré budú vhodné k syrom a k celozrnným pochúťkam, ktoré sú vaše najobľúbenejšie? Ja moc víno nepijem, keď tak mám rada sladšie. Tie sa moc nehodia. Poznáte nejaké domáce vinárstvo, ktorého produkty by bolo dobré vyzdvihnúť? Z drahších vín sú ktoré tie najkvalitnejšie? Ďakujem za názory.
stormcatcher http://www.vinoteka-vinaren.sk/clank...ina_a_jedla/#2
Lusssy zaujímavý článok, keď tých vín je tak strašne veľa...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Najobľúbenejšie? Že by čučo?
    Pri Martinskom cintoríne v BA to letí. Aj bez pochúťok
    Lusssy aj v Martine pod cintorínom im to chutí :-)

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    poznám. Fakt super vína. Nerobia veľkú produkciu, ale sú super. ....teraz neviem - môžem dať link? Nebude to reklama?

    http://www.vinomatus.sk/aktuality/index.html
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j nebude
    tictac7 tak dopĺňam
    lujza.j kde to tam je?
    tictac7 to čo je na fotke - to je normálne zavreté, len akcie pre uzavretú spoločnosť a ochutnávky pre pozvaných tam robia.... jaaaj a babka jaké dobré pagáče pečieee - a nesce dať recept.... a je to hore pri kruhovom objazde pri zajacoch. Oni ale predávajú aj z domu a mám aj kontakt na ich obchodníka - ten mi vždy pošle aktuálny cenník a donesie, čo potrebujem - chodí kade-tade, takže nie je problém
    lujza.j dakujem...moj chlap je vínna muchadúfam, že nezabudnem na tento kontakt......
    tictac7 nezabudni - ručím krkom. ...a kľudne sa u Ivana (obchodníka), aj na mňa odvolať, alebo mi napíš a ja Ťa s ním skontaktujem... aj Stano1975 už má na neho kontakt
    Excise Duty Že si ty Račanka?
    tictac7 nie. prvá polka života v Dúbravke, druhá polka v Novom Meste....ale z toho polovicu som bola väčšia Račanka ako všetci Račania - bývala som na Račianskej
    v Rači mám veeeeľa známych - a veď aj Teba takto na diaľku - veď poznám erb RačIšdorfu
    lujza.j Ja najprv v Krasnanoch...potom v Rači....ostali mi tam rodicia a bratja teraz druhy konec Ba....oki dik keby ....tak sa ozvem....
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja by som sa spýtal taku podotazku suvisiacu s témou:

    Aké mate skusenosti s tymto obchodom ?

    http://www.onlinewinery.sk/

    Lebo podľa aut , na ktorých je reklama , resp. su to služobne auta

    sa im darí neskutočne dobre.....
    taiko no moc vellky vyber na "online obchod" teda nemaju. Takze, ked rozsiria sortiment a dokoncia web, tak mozno im pojde este lepsie.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Najlepsie, co Ti mozno poradit, je ist do nejakej vinoteky. Mame aj na Slovensku veeela vynikajucich vin, ze prijatelne ceny. Daju Ti okostovat a uvidis, Posedis s kamaratkami a zaroven budes vediet, co Ti chuti a co chuti inym. Kazdy mame ine chute, Co chuti mne, nemusi Tebe.
    Ak sa Ti ale nechce ist, tak ak si kupis nejake vino od Eleska, Repa Vinery, Pavelka, Karpatska Perla, tak by si nemala pochybit
    Lusssy výborný nápad, skúsim sa ísť opiť do vinotéky :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lussy , hentá otázka je dosť všeobecná na odpoveď - všeobecnú .

    Dá sa odpovedať iba všeobecne .
    Domácich ( firmy ) a domácich ( súkromné osoby ) vinárstiev je na trhu viacero , dá sa povedať , že aj dostatok .
    Je úplne zbytočne ich menovať všetky , ne nete ich je dostatok ...tie najznámejšie Modra , Matyšák , Limbach ...atď ...
    Kvalitu tokajských vín ani nespomínam ...

    Z drahších vín sú ktoré tie najkvalitnejšie?
    Na otázku sa nemá odpovedať otázkou , ale opýtam sa .

    Aký je Tvoj cenový strop za jednu fľašu ???
    Lusssy práveže ja nemám strop, existuje skupina zákazníkov, ktorí k syru ocenia kvalitné víno a radi si ho aj doprajú :-) a k tomu vinárstvu, viem, tieto značky poznám, len som chcela vedieť či na SK nie je nejaké, ktoré čímsi vyniká, alebo niečo ako BIO, proste niečo zaujímavé

    Najobľúbenejšie a najkvalitnejšie vína?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.