Zavrieť

Porady

Ako fakturovať?

Klient má v reštaurácii na stole vizitky susedného kaderníctva a za zákazníkov, ktorí prídu s vizitkou z reštaurácie dostáva klient províziu.
Neviem, ako nazvať túto službu, aby to nebolo nedovolené podnikanie. O reklame ani marketingu nemá nič v predmete podnikania. Má len sprostredkovateľskú činnosť. Môžem fakturovať provízia za sprostredkovanie?
Ďakujem
Naposledy upravil IvetaH : 24.10.13 at 16:48 Dôvod: zmena predmetu fakturácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lusssy je offline (nepripojený) Lusssy

    Lusssy
    ja si myslím, že pokiaľ máte v činnostiach, ktorými sa vaša s.r.o. zaoberá reklamné služby tak áno...
    IvetaH Lusssy prepáč, zmenila som otázku, kým si asi ty odpovedala. Tá reklama nebol problém, on nechce fakturovať poskytnutie reklamnej plochy. Ešte raz prepáč.
    Iveta
    Lusssy no stihla si to zmeniť, ale tak ja by som to urobila ako sprostredkovanie obchodu/služby :-) nech si archivuje tie vizitky aby vedel, koľko klientov odporučil a nech si dohodnú nejakú tarifu... a potom len do fa, fakturujem vám sprostredkovanie služby/obchodu v počte/hodnote... nie som v tom zbehlá ale ja by som to riešila takto :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.