Zavrieť

Porady

Stredná zdravotná škola alebo gymnázium?

Som deviatačka na základnej škole a chcela by som ísť študovať medicínu, presnejšie chirurgiu. Problém je v tom že neviem či mám ísť na zdravotnú alebo na gymko. Ľudia mi hovoria, že gymko je lepšie ale ja si niesom istá. Môžete mi prosím poradiť?
Mila123 inak je to stredná zdravotnícka škola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Jednoznačne Gymnázium, ktoré je o všeobecnom prehľade. Zdravotnícka stredná škola nemá nič spoločné so štúdiom medicíny, lebo po skončení nie si ani zdravotná sestra, ale sanitárka a musíš si ešte spraviť vysokú školu, aby si bola dostatočne zdravotne vzdelaná a mohla robiť zdravotnú sestru. Ak chceš študovať medicínu, tak po skončení Gymnázia a prijatí na Lekársku fakultu ju skončíš a budeš pokračovať po všeobecnej praxi atestáciou z chirurgie, ale to už v rámci zamestnania.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mila123, korela, darina1538, alaya1, arizona, Mária27
    6

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Milá Darina,si mladá a to čo ti ľudia hovoria,je sčasti tvoja "poistka".Ak nastúpiš na zdravotnú,môžeš pokračovať v štúdiu na medicíne v odbore chirurgia,no mladí ľudia zvyknú svoje rozhodnutia často meniť a čo potom.Gymnázium ti dáva vybrať si správny smer a rozmýšľať o svojej budúcnosti ešte 4 roky a ak sa rozhodneš študovať medicínu aj vtedy,nič nestratíš.Ak zmeníš svoje rozhodnutie,máš možnosť študovať akýkoľvek iný odbor a nemusí to byť ani medicína.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Napíšem Ti z mojej osobnej skúsenosti, resp. zo skúseností mojich dvoch dcér......
    pritom úplne súhlasím s Mehou.....

    staršia dcéra išla na SZŠ odbor farmaceutický laborant a po ukončení strednej školy išla na LF, odbor všeobecné lekárstvo, momentálne je v 4. ročníku.....
    posledné 2 roky na strednej škole už doberala gymnaziálnu chémiu a v prvom semestri na VŠ musela ísť na doučovanie z fyziky (ťažká skúška z bio-fyziky)
    a konečne po 2. ukončenom ročníku už nepociťovala rozdiel v stedoškolskom učive - to čo dostala na strednej a to čo musela vedieť na VŠ

    mladšia dcéra je gymnazistkou a momentálne je prváčka na LF, odbor zubné lekárstvo, nemusela doberať stredoškolské učivo, dokonca napísala lepšie testy ako staršia (i keď sa nedá porovnať rok s rokom)

    a inak sa nedá študovať chirurgia, tú by si si urobila vrámci atestácie po ukončení LF, odboru všeobecné lekárstvo.....


    vrelo odporúčam gymnázium (aj ja ho osobne mám ukončený)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela ja trochu od témy, tiež som ukkončila gymnázium, na výške (Ekonomická univerzita) som nemala problém s matematikou a ani s učením iných ťažkých predmetov, bola som zvyknutá pravidelne učiť sa z gymnázia

    Len pozor, z gymnázia treba niekam ísť. Zo zdravotnej už má "remeslo" v rukách.
    Peggynka Nemá žiadne remeslo,dnešní absolventi zdravotnej školy sú ošetrovatelia.Nie je to ani kvalifikovaná zdravotná sestra a tomu zodpovedajú aj učebné osnovy.Pochybujem,že zvládne medicínu s týmto základom.Jedine gymnázium.
    Mila123 nie ošetrovatelia, ale asistenti......
    Janiela to som nevedela, že po strednej zdravotnej je len ošetrovateľka, príp sanitárka
    lucia.lucia ak sa smiem spýtať ,vaša mladšia dcéra chodila do triedy zameranej na ?
      zbaliť

    Stredná zdravotná škola alebo gymnázium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.