Zavrieť

Porady

ako posúdiť mentálny stav

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako postupovať. Jedná sa o môjho 50 ročného strýka, ktorý po smrti oboch rodičov a oboch sestier ostal ako najmladší z rodiny sám. Jeho mentálny vývin sa ale podľa môjho názoru zastavil niekde v detstve, nakoľko mám pocit, že absolútne nerozumie hodnote peňazí, nevie si určiť priority - ako najskôr zaplatiť účty a potom minúť peniaze na "hračky" a svoje záujmy. Jedná sa ale o to, že v časoch bývalých si asi nikto nechcel priznať, že má "choré" dieťa, tak mu vybavili učilištie a potom i prácu. No podnik kde pracoval skrachoval a človek sa absolútne nevie zaradiť do spoločnosti. Nedokáže si vybaviť na úradoch podporu ani žiadne dávky... Chcela by som vedieť, či je možné ho posúdiť ako invalida, aspoň čiastočného a či by mal príjem vyšší ako podpora v nezamestnanosti, čo je v jeho prípade cca 150€ / mes.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    podľa toho čo popisujete treba urobiť vyšetrenie miery a stupňa intelektu, toto vyšetrenie vykonáva psychológ, nie psychiater, obráťte sa na akúkoľvek psychologickú ambulanciu v mieste bydliska s požiadavkou na vyšetrenie intelektu, žiadanku od obv. lekára nepotrebujete

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Presnejsie info ti da obv.lekar. Treba zacat od neho a ziadat stryka poslat na odborne vysetrenie. Iba lekar odbornik /psychiater/ moze urcit diagnozu a dusevny stav choreho.
    Ak sa nevie o seba postarat a nepozna hodnotu penazi, mozno ho potom únavrhom na sud/ zbavit svojpravnosti aby mu niekto blizky pomohol.Nepises, ci byva sam,alebo ma nejaku pomoc.
    Pri navrhu na sud treba uvazit a navrhnut opatrovnika,ktory bude zastupovat stryka a kto sa o neho postara.najcastejsie sa navrhuje niekto blizky z rodiny.

    ako posúdiť mentálny stav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.