Zavrieť

Porady

Aké drevo použiť na obklad chaty?

Potrebujem zistiť aké drevo mám použiť na obklad drevenej chaty. Staviame malú záhradnú chatku,je to už hrubá stavba ale po vysušení dreva ostali medzery a tak ju chceme obiť z vonku,ešte pred zateplením z vnútra. Najskôr bol plán tatranský profil,ale známy povedal že to na to nieje vhodné,že sa drevo pokrúti.Na internete je aj nejaký zrubový obklad ale ten stojí minimálne 8 eur štvorec,čo si v tejto chvíli nemožem dovoliť. Je písané aj niečo o exterierovom tatranskom profile ale nikde podrobnosti alebo ceny. Poradte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záleží od rôznych okolností .

    Sú hotové dosky k dostaniu , ale dá sa aj inak .
    Ak máš poblízku nejakú pílu , tak zbehni tam .
    Zvyknú sa dať odkúpiť tie ( nazvem ) odrezky z kmeňov , ktoré sú celkom pekné .
    Niečo takéto ...



    Kôra sa odstráni a ten nepravidelný tvar dosky je práve to pravé orechové ...

    Ja idem takýmto spôsobom robiť novú kôlňu .
    ...a keď povieš na píle , že potrebuješ dosky na obitie chatky systémom " Z " , tak by mali byť v obraze ...

    Má to ale jednu chybičku krásy .
    Na píle dostaneš iba čerstvé drevo .
    Na to okamžité použitie sa proste nehodí , nakoľko je ešte vlhké a môže dôjsť ( na 100 % ) k jeho " pracovaniu " , čiže sa všeliako pokrúti ( ako podotkol známy - mal pravdu ) .
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spiritualDevise ďakujem ale potrebujem niečo presnejšie,ono to je pekné ale chceme hlavne prekryť tie medzery vraj aby tam nelozil hmyz.....sú dosky aj normálne ploché,nie len tá drahá zrubovina,len neviem ako sa to volá,alebo čo je možné tam použiť ešte :/
    buchač Hm ....vidím , že nepoznáš to " Z - ko " ...

    Pribiješ presne opracované dosky v určitých odstupoch ...na tie dosky potom pripevňuješ tie foršty tak , že je medzi nimi určitá medzera , no nie je ale žiadna fuga...
    Blbo sa to opisuje , výsledok je ale asi takýto .

    http://www.truhlarstvi-jablonec.cz/d...s/garaz-06.jpg
    vlado 33 Prejdi Bazoš Sk, či tam nenájdeš niečo lacnejšie
    spiritualDevise ja viem ale ja len potrebujem vedieť ake drevo mam použiť,niečo okrem zruboviny, musi byť aj niečo ine,ked tatransky profil nieje na to dobry.AKe drevo to ma byť,ake jy medzi tým rozdiel?
    buchač Drevo ???
    Veď to je jasné , že čím tvrdšie , tým lepšie ...
    Pozri na vlastnosti
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Drevo
    spiritualDevise a to je aké? vygugliť si to viem aj ja,ale aj tatranský profil sa vyrába z xy druhov dreva a nieje to vhodné,chcela som počuť konkretne nazov čo mam vlastne hladať a cenu nič viac.
      zbaliť

    Aké drevo použiť na obklad chaty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.