Zavrieť

Porady

nevieme ako na to

Pekný večer prajem. Aj my máme jeden problém. Rada školy by chcela stiahnuť riaditeľa školy (samozrejme aj my učitelia s tým súhlasíme), ale je na PN. Chcela by som sa opýtať. Či by rada školy mohla stiahnuť riaditeľa z funkcie kým je na PN? Je na to dajaký zákon?

vopred ďakujem za Vašu odpoveď
ivka70 Neda mi sa nespytat: chcu ho stiahnut z postele ci ako???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    596/2003 Z. z. Zákon o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 3

    (7) Zriaďovateľ odvolá riaditeľa:

    a) ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin,
    b) za porušenie povinností a obmedzení vyplývajúcich z osobitného predpisu,9)
    c) za závažné porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov,10) alebo
    d) ak sa zrušuje škola alebo školské zariadenie,
    e) na návrh hlavného školského inšpektora [§ 12 ods. 3 písm. f)].

    (8) Zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj
    a) na návrh rady školy [§ 24 ods. 5 písm. c)],
    b) ak neabsolvuje funkčné vzdelávanie alebo funkčné inovačné vzdelávanie v lehote podľa osobitného predpisu,11)
    c) na návrh ministra školstva Slovenskej republiky (ďalej len „minister“), ak budú zistené závažné nedostatky [§ 14 ods. 6 písm. j) a l)]; riaditeľa strednej zdravotníckej školy na návrh ministra zdravotníctva Slovenskej republiky.

    PS: Nedá mi, ale mám za to, že vysokoškolsky vzdelaní pedagógovia by mali mať aspoň vedomosť o existencii základných zákonov týkajúcich sa škôl a vzdelávania.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...no, učiteľka by mala vedieť, že riaditeľ sa "nesťahuje"..to nie je hit na youtube..riaditeľ sa odvoláva a odvolať ho môže ten, kto ho do funkcie menoval..pokiaľ kolektív dá podnet a zdôvodní ho, tak podať návrh na odvolanie..pokiaľ je na PN,mal by mať menovaného nástupcu...a keď sa PN skončí, potom riešiť odvolanie...
    (len ho nesťahujte, mohol by sa stať "loading")
    vivaldka Ďakujem za odpovede :-) a som pochopila, najbližšie sa budem snažiť písať odbornejšie :-) problém je v tom, že pán riaditeľ je na PN už 7 mesiacov a predtým bol viac ako 8 týždňov na dovolenke. Menovaného zástupcu máme, ale napriek tomu u nás všetko stojí, lebo má zviazané ruky. Tieto zákony sme prezreli, len náš predseda rady školy chcel vedieť či existuje zákon nato, aby mohol podať návrh ešte kým je pán riaditeľ na PN. Ďakujem :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.