Zavrieť

Porady

PN a pokracovanie

Nevedeli by ste mi prosim poradit ako postupovat dalej pri pokracovani mojej PN, nakolko sa bojim, ze ak nastupim pridem o miesto, na ktorom je momentalne osoba zastupujuca. V aprili 2013 som isla na PN s krcnou chrbticou.Liecba nezaberala a v auguste mi bolo odporucene neurochirurgom po MR-ku podstupit vymenu 2 platniciek. V septembri mi bola tato PN u obvodnej ukoncena a na druhyden mi gyn.vystavil novu PN-rizikove tehotenstvo.Zial tehotenstvo sa neudrzalo a gynek. mi vzhladom k tomu, ze mam 38 rokov odporucil otehotniet co najskor. Takze operaciu chrbtice chcem preto odlozit, ale ako teraz poriesit PN, kym otehotniem? Da sa nejak docasne PN presunut k obvodnej od gynekologa? Viem, ze ak by som v aprili nastupila /skoncia mi po roku nemoc.davky/ ako tehotna aspon na mesiac + cerpanie dovolenky, nevyhodia ma. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Píšeš o zastupujúcej pracovníčke, t.j. pracovnom pomere na dobe určitú, ktorý ti skončí (bez ohľadu na to či budeš tehotná alebo nie) nástupom zastupovanej pracovníčky do práce.
    Do jej nástupu do práce - ak zamestnávatelovi písomne oznámiš tehotenstvo, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nika2002 Zabudla som napisat, ze som zamestnanec od r.2007 na dobu neurcitu.Zastupovanie ma do decembra. Este neviem, ci jej to predlzia, lebo nevedia v praci, ze uz nie som tehotna.Lenze zamestnavatel mi este v lete oznamil, ze mam nastupit, ked si poriesim zdrav.problemy s chrbticou /dvihame v praci tazke 15kg krabice/ a ja som chcela kvoli veku a moznym komplikaciam po operacii , dat prednost tehotenstvu.
    veronikasad To je úplne iné situácia, predch. odpoveď sa na teba nevzťahuje.
    Pre teba - výpoveď nemôžeš dostať len počas ochrannej doby, čo je v tvojom prípade PN-ka a tehotenstvo, ak ho oznámiš písomne. V prípade, že by si otehotnela počas výpovednej doby, výpovedná doba sa predlžuje o ochrannú dobu (tehotenstvo, MD a RD) a skončí až tvojim nástupom do práce po skončení RD - ak sa so zamestnávatelom nedohodneš inak.
    Nika2002 Dakujem za radu.Nevies ci je mozne to presunutie pn od gyn. k obvodnej, kym nezostanem tehotna?
    Chcela by som zostat co najskor v decembri alebo januari, ak to vyjde.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.