Zavrieť

Porady

nesprávny zostatok na na 331

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja by som tú chybu predsa len ešte pohľadala. Niekedy mi to trvá dlhšie, niekedy kratšie, ale vždy sa nájde... Neviem si predstaviť, kam by si to chcela inak naúčtovať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kalkulka
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
Celkom dobre si neviem predstaviť ako na účte 331 nemôžeš nájsť chybu. Skús pozrieť vyplatené zálohy napr. , porovnaj presne s výplatnými listinami a úhradami vyýplat za každý mesiac.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kalkulka
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
Vytlačiť obraty účtu 331, porovnať s výplatnou listinou a chybička sa určite nájde.SKontroluj počiatočnú súvahu k 1.1.2005, možno už tam pri prevode zostatkov sa stala chyba. Účtovník nemôže len tak niečo preúčtovať, lebo nesedí, musíme byť pátračmi a hladať príčiny tých chýb a odstrániť ich..
Naposledy upravil Tweety : 21.03.06 at 07:33
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

kalkulka
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
Čo robím, keď mi nesedí 331. No hľadám. Aj keby ste preplatili, musíš tú chybu nájsť. Začala by som počiatočným stavom, možno je problém už tam.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

V akom programe účtuješ? Ja v omege a prenieslo mi tam zle z olympu hrubé mzdy.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz?
0 0
Slavo zo Štiavnice Slavo zo Štiavnice
Skús si položky zoradiť podľa priezviska (alebo mena) a v druhom radení podľa dátumu. Tam saTi pri sebe ukáže predpis aj platba. Možno skôr nájdeš chybu. Ja som tiež dlho hľadal a až keď so si položky takto zoradil hneď som našiel chybu. (pravda musíš mať pri každej položke aj príslušné meno)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kalkulka
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz?
účet č. 331 nie je z tých, kde by sa chyba nemohla nájsť /aspoň podľa mojej mienky/. Niekedy stačí, ak to na jeden deň pustíš z hlavy /lebo stále sa dívame na to tými istými očami a jednoducho chybu nevidíme/, a potom znova položku po položke odsúhlasovať. Tu by som nemala odvahu len tak niečo preúčtovať...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kalkulka
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz?
Skús si to odsúhlasiť ku koncu jednotlivých rmesiacov, ak Ti to tam vyskočí, tak potom jednoducho prejdeš ten mesiac a máš to.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nestraš s krátkosťou času. Ak mám toho ešte veľa, urob to čo radí Evina. Odlož to na chvíľu a rob si niečo iné.
Čo s tým chceš urobiť, "facnúť" to na nejakú nedaňovú 5.. ( či 6.. - už neviem, ktorým smerom Ti to nesedí)?.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Kontroluj zostatky po mesiacoch, obraty na účte si daj vypísať len napr.za 1/2005. Vidíš strany MD a DAL a kontroluješ s rekapituláciou miezd. Hrubé mzdy oproti zrážkam,odvodom,zálohám...Možno niektorú vyplatenú mzdu,zálohu máš naúčtovanú na zlom účte. Určite to pôjde.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Tweety
Skús si to odsúhlasiť ku koncu jednotlivých rmesiacov, ak Ti to tam vyskočí, tak potom jednoducho prejdeš ten mesiac a máš to.
Už som to robila a chybu som nenašla ani ja ani kolegyňa. Asi sa fakt z toho potrebujem poriadne vyspať. Z čistou hlavou sa ľahšie a lepšie hľadá. Už sme z toho asi zmagorené. Dík za vaše rady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kalkulka
Už som to robila a chybu som nenašla ani ja ani kolegyňa. Asi sa fakt z toho potrebujem poriadne vyspať. Z čistou hlavou sa ľahšie a lepšie hľadá. Už sme z toho asi zmagorené. Dík za vaše rady.
Venuj sa teraz niečomu inému, potom sa k tomu vráť a skús tak po mesiacoch k poslednému dňu, mne sa toto osvedčilo, netreba potom veľa hľadať a prechádzať celé aj to správne.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Keď mi niečo nesedí, dám si vytlačiť pohyby na účte. Robím síce v inom programe, ale mal by to asi obsahovať každý. Tam by sa ti malo pekne po mesiaci zobrazovať vynulovanie, keď mzdy vyrovnáš. Skúš ešte porozmýšľať, či si tam nedala nejaký iný záväzok voči zamestnancom, prípadne nejaký dohodár, alebo naopak nejaký preddavok zamestnancovi, ktorý mal byť napr. na 335.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Súhlas s Tweety, urob kontrolu každého mesiaca, určite to nájdeš. Skontroluj, či máš dobré predkontácie na jednotlivé zrážky, príp. či si ich nemenila v priebehu roka a či Ti ich zobralo aj vpredchádzajúcich účtovaniach. Skúsmožno skontrolovať aj ostatné účty, kt. súvisia so mzdami zvlášť -521, 336, 342 ... to proste musí sadnúť. Príp. pozri, či ste niekomu nedali zálohu na služby a je nesprávne na ú. 331...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kalkulka
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk.
Ty si kontroluj účet 331, nemáš na ňom uvedený protiúčet? Rekapituláciu miezd skontroluj s účtom 331.Tak sko si urobila z nej predpis na 331, tak si to aj musela vyplatiť zamestnancom.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

A kontrolovala si sumarizaciu s predkontaciou? Herkules robi mesacnu sumarizaciu,vsak? No a nemohlo sa teda stat, ze by ste mali niektory prvok, alebo kod alebo ako inak to nazvat nespravne predkontovany? Zbieha Ti automaticke zauctovanie do uctovnictva alebo si robis interny doklad sama na zaklade tej sumarizacie?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja som mala tiez problem. ma napadlo (ci uz robis export mzdy alebo nie nejaky suhrn mesacny urcite uctujes) tak chod mesiac po mesiace a odrataj si od hrubej mzdy odvody, stravne, dan, zalohy atd prirataj si dan. bonus a cestaky - vyjde ti suma. skontroluj si podla vyplatnych pasok sumu k vyplate. porovnaj tieto dve sumy. sedia? ak ano, skontrolu aj predkontaciu (mozno jedno ciselko uslo a mala si to inde ako ja ved 311 je skoro to iste a mne to potom sadlo. trvalo to asi pat dni, ale uz to mam...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kalkulka
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk.
No referuj, našla si chybu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať