Zavrieť

Porady

Exekútorove trovy

Dobrý deň.Chcel by som sa spýtať.Jeden pán mi je dlžný peniaze a exekútor mu postupne stiahol sumu 800 eur. Je možné,že si exekútor z tejto čiastky môže ponechať na svoje trovy sumu 300 eur? Má na také niečo nárok?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Prečo Ťa to trápi? Vyplatil Ti exekútor čiastku, ktorú vymohol pre Teba - teda istinu a príslušenstvo? On má tiež výdavky s vymáhaním exekúcie a tieto má vyčíslené a tiež si ich vymáha od povinného...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jardo35 Ide o to,že ten pán mi dlží nejakú čiastku.Ozval sa mi,že sa chce dohodnúť.Tak sme sa dohodli na nejakej sume,z ktorej sme odrátali to,čo mi už poslal a to čo mu stiahol exekútor (800 eur).Zbytok chcel doplatiť tak,že mi niečo pošle na účet a ten zbytok ešte cez exekútora.Včera som sa dozvedel,že na účet prišlo iba 500 eur a že 300 si nechal exekútor.To mení celú situáciu,pretože on si myslí,že všetky peniaze idú ku mne,ale to nie je pravda.Preto som chcel vedieť,či má exekútor na niečo také nárok.Ešte som nemal z ničím takýmto skúsenosť,tak zisťujem čo sa dá.Ďakujem.
    tictac7 ...áno exekútor má nárok na odmenu a na náhradu výdavkov. Takže teraz to už bez jeho čiastky nepôjde...
    Braňo nárok na to má, vyčíslenie exekúcie pošle. podstatné je, že pán sa mohol dohodnúť bez nákladov exekútora pred vymáhaním. Teraz je neskoro.
    draik Je úplne jedno, či povinný z exekúcie uhradí dlh priamo oprávnenému (Vám) alebo prostredníctvom exekútora. Exekútor má nárok na odmenu, akoby sumu vymohol sám. Navyše oprávnený je povinný informovať exekútora o tom, že plnenie prijal priamo od povinného (ak nejde o plnenie na základe už vydaného exekučného príkazu).
      zbaliť

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Áno,môže,pokiaľ má napr.vysoké hotové výdavky (ak napr.za ním cestoval ďalej) alebo mu mohol aj zriadiť záložné právo - tam je odmena za zriadenie 33,19 za KAŽDÚ založenú nehnuteľnosť....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    daj sťažnosť na komoru exekutorov,
    tam tieto prešľapy riešia

    a poniektorí "tiežexekutori" už aj prišli o licencie.....
    lulazz by ma zaujímalo ako vieš automaticky,že ide o prešľap exekútora...veď nevidíš do spisu
    Indeed Nič neviem,ak by som VEDEL tak som už za vodou...moj prispevok nabada na podanie sťažnosti na komoru exekutorov, to je všetko čo som chcel povedať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.