Zavrieť

Porady

Ako demontovat vnutorne plastove parapety na nizkoroztaznej pene?

Ahojte poradaci,
osadil som si plastovy parapet na nizkoroztaznu pena, po hodine som si vsak vsimol ze mi ho riadne vytlacila, chcel som ho teda demontovat roxorom i krompacom, ale iba som vyrucal kus omietky, parapet sa mi trochu z boku uvolnil ze je este horsie a neviem ako ho demontovat (medzi nosom parapetu a stenou je cca 5mm, parapet je celou plochou 25cm x 160cm prilepeny na nizkoroztaznej pene a neviem ho odtial dostat... poradte prosim... nechcem poskodit okno. Jedna sa o novostavbu...
Ta nizkoroztazna pena denbraven fest drzi... (este som sa potesil ako mi krasne vytiekla z okrajov, dostala sa uplne vsade... :-( :-(
Naposledy upravil dasoft : 10.11.13 at 17:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dá sa to vytrhnúť len treba od kraja začať.Koľko sa dá podrezať dlhým nožom pílkou atd.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Nechaj penu vytvrdnúť. Zajtra zober pílku na drevo a medzi parapetu a múrom podrež, vyšprtaj. Keď striekaš penu urob vlnovku aby sa mala kde rozpínať, lebo parapetu zduje.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dasoft Aj som si myslel ze nejako tak, ale problem je ze medzi parapet a mur sa nedostanem (najskor by som musel odpilit nos z parapetu, lebo je cca 5mm od steny a takto ohnuty platok pilky by som tam nevopchal... Asi odrezem ten nos z parapetu a budem musiet kupit novy parapet. Ale aj tak vdaka za radu.
    vlado 33 Keď tam máš 5mm asi ťa tam falc nepustí s tou pílkou. Z kraja nadvihni silou a zo spodku niekto nech orezáva ohybným nožom pokiaľ nie je zapustená. Jedine vytrhnúť okno nepoškodíš neboj sa.
    dasoft Vdaka za rady, vyskusam to po zatvrdnuti.. Skusal som cca po hodinke a neslo to ale po zatvrdnuti to snad bude trochu lepsie.... Ten Falc by ma tam fakt epustil, jedine z elektrickou kmitavou pilkou by som ten falc odpilil a potom pod nim posparal platkom...
    vlado 33 Žiadnu pílku na to neber, musí to isť a parapeta musí ostať celá.
    misoft Netreba pílku, stačí list pílky - to sa zmestí medzi parapet a múr.
      zbaliť

    Ako demontovat vnutorne plastove parapety na nizkoroztaznej pene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.