Zavrieť

Porady

Kúpa výrobkov od remeselníka/ľudového umelca, ktorý nemá živnosť.

Dobrý deň.
Chcel by som v eshope ponúkať okrem iného aj niekoľko výrobkou od ľudového umelca, ktorý ale nemá živnosť. Dá sa to oficiálne nejako ošetriť, napr. kúpnou zmluvou a pod.? A na základe čoho potom vyplatiť peniaze v hotovosti? Aby to bolo všetko v súlade so zákonom a by to mohlo ísť do účtovníctva. Nebudú to nejaké veľké peniaze, ale chcem to mať oficiálne. Prípadne budem veľmi vďačný aj za nejaký vzor zmluvy. Prosím, poraďte, ak viete.
Hľadal som tu nejakú podobnú otázku, ale nejako sa mi nepodarilo.
Ďakujem veľmi pekne.
Sarlotka a dany remeselnik nie je registrovany na danovom urade ?
prmedia Musim zistit, ale asi nie. Nerobi to ako zarobkovu cinnost. Aky by bol rozdiel, keby bol registrovany na DU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    spíšte kúpnopredajnú zmluvu a na základe taj ho vyplať.
    prmedia Myslel som si, že sa to bude takto nejako dať poriešiť. Len by ma zaujímalo, či sa to takto dá riešiť len jednorázovo, alebo aj viac krát do roka. Napr. raz za štvrť roka. Mám zakaždým robiť novú kp zmluvu, alebo sa to dá nejako aj inak ošetriť?

    Kúpa výrobkov od remeselníka/ľudového umelca, ktorý nemá živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.