Zavrieť

Porady

moze ist pomne exekutor za manzela?

Dobry den,chcem sa opytat,manzel mal nejake podlznosti -exekutora este pred manzelstvom,ja si chcem teraz zobrat hypotekarni uver na dom,rada by som potrebovala vediet ci v katastri nehnutelnosti by som mohla bit sama napisana ,alebo automaticky musia bit manželia spolu?aj vtedy by mohol pomne ist exekutor za manzela?poradte..dakujem za kazdu radu,lebo v banke kde som sa bola pytat na hypotekarni uver my povedala ze z mojho platu to vyde aj mne a nepotrebujem ktomu ani manzela a ze ked ja sama berem hypoteku ,tak aj sama budem iba v katastry zapisana,neviem ci teda ona my povedala spravne?tak preto sa pytam ci aj tak mozu ist pomne exekutor za manzela ?
Naposledy upravil klara24 : 13.11.13 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak kupite nehnutelnost pocas trvania manzelstva, mehnutelnost patri do BSM.
    Museli by ste mat zrusene sudom BSM, aby si mohla kupit pocas trvania manzelstva nehnutelnost na hypoteku len ty.
    malendom a len doplnim, ze zrusit BSM nieje zrovna jednoduche, musia byt na to vazne dovody - napr. manzel hraje automaty, pije,...kolegyni to zamietli
    kopretinka ak je manžel SZČO,tak je zrušenie BSM bez problémov
    Ferdosondo Manžel je asi schopný, keď si ho zobrala aj napriek dlhom. A exe môže ísť po nej aj tak či nie?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak má manžel exekúciu pre dlhy pred manželstvom, nemal by podľa zákona exekútor siahnuť na majetok BSM, aj keď je to tiež jeho majetok.

    § 147 občianskeho zákonníka

    (1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

    moze ist pomne exekutor za manzela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.