Zavrieť

Porady

Prispevok na podnikanie v JU

V 09.2012 som dostal prispevok na podnikanie z UP. V roku 2012 som minul asi polovicu príspevku. Uctovnictvo mi robila uctovnicka ale nemam od nej uplne kompletne vsetky zostavy z uctovníctva. V tomto roku som cerpal dalsie sumy z prispevku a chcem si urobit uctovnictvo sam.
Moja otazka je - kde mam zadat na zaciatku roku 2013 zvysnu sumu z prispevku, ktorú som mal k 1.1.2013?
dakujem
Antonia Jendrišáková Prečo nemáš všetky zostavy ?
sedilachim penazny dennik mi vytlacila len po stlpec 10 a okrem toho mam len bankovy vypis a pokladnu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ale podľa mňa mal by si si dať pozor či ti nedala dotáciu aj paušálom ... ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1. Musíš vypýtať od účtovníčky všetko ohľadom tvojho účtovníctva a zistiť, či ti DP neurobila paušálne, lebo v tom prípade by celá dotácia išla do N v r. 2012 a teraz v r. 2013 by si zvyšnú časť dotácie účtoval len do VNZD.
    2. Tú zvyšnú časť dotácie si zadáš najprv do záväzkov a ponižuješ o čerpanú časť.
    sedilachim 1. DP mi v minulom roku pausalne nerobila
    2.ked dam zvysnu cast dotacie do zavazkov - kde mam dat uctovanie - teda aku predkontaciu mam zvolit?
    A ked budem nasledne z dotacie platit napr. odvody do ZP, tak staci vydaj v banke?
    A akým sposobom mam nasledne ponizit dotaciu?
    Snazim sa uctovat v programe Money3 - ale zatial som len zaciatocnik
    dakujem za radu
    mondes No účtovanie dotácie nadväzuje z roka na rok. TEda nie je výhodné, že meníš softvér, pretože v min. r. účtovníčka mala zaevidovať celú dotáciu do PNZD a následné čerpanie účtovať tak, že je potrebné preúčtovať čerpanú časť z PNZD do POZD a následne do VOZD. TAkže to nie je len tak.
    Ja som tiež toho roku prebrala účtovanie dotácie po jednej účtovníčke, tiež bola v 09/2012 poskytnutá dotácia a riešila som to tak, že som na základe všetkých dokladov z min. roku zaevidovala do záväzkov komplet celú výšku posktnutej dootácie a rad radom odpočítavala jej čerpanie, až kým mi na konci roka nezostalo toľko, koľko má. Ale to je aj vec softvéru, ja neúčtujem v Money3.

    Prispevok na podnikanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.