Zavrieť

Porady

Vystavili sme FA na služby, odberatel si ju zauctoval.Bolo to v 9 mesiaci 2013.

Vystavili sme faktúru v 9 mesiaci 2013 na služby, túto FA si odberatel zauctoval a aj nam ju uhradil.Ale mi ju v účtovnictve nemáme, pretože z nejakého neznámeho dôvodu bola prepísana na iného odberatela.My sme mesačný platitelia,čo mame s tým robiť? Dá sa nejak stornovať?Prepísať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No veď ju opäť prepíšte na správneho odberateľa a hotovo. Alebo je s tým nejaký problém? Aj tak sa pýtaš neskoro, keď ste mesačný plátcovia, tak to si mal riešiť už v 9/2013.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gan Tam je ten problém, že ten druhý odberatel ma tu FA normalne zauctovanu a aj uhradenu.
    Vlastne jedna firma ma od nas fa , ktorú my v systeme nemame pod ich menom, ale ju ma uz niekto uplne iny.
    mondes A to ste zistili až teraz? Ako som písala, to sa malo riešiť v 9/2013. Ale ja by som to riešila tak, že by som vystavila ešte jednu fa tomu správnemu odberateľovi so septembrovými dátumami a urobila by som dodatočné DPH za 09/2013.
    Gan Oni tam mali dlhú dobu splatnosti, takže preto až teraz sa na to prišlo.. Ale aj tak ďakujem
    mondes Musíte urobiť dodatočné DPH za 9/2013.
    Gan Tak to utobime
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak platí aj tá stratená faktúra a aj tá prepísaná na iného odberateľa - teda ak ide o dve samostatné plnenia, tak ti jedna faktúra vlastne chýba. Musíš urobiť dod. DP DPH.
    Gan Áno jedna faktúra mi vlastne chýba.takto, fa s číslom 12 bola vystavená firme A (ta si ju zauctovala a aj nám ju uhradila) potom ta fa bola asi omylom prepisana na firmu B.( a ta nam ju tiez uhradila)
    Takze firma A ma od nas fa ktoru mi vlastne namame na ich adresu.

    Vystavili sme FA na služby, odberatel si ju zauctoval.Bolo to v 9 mesiaci 2013.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.