Zavrieť

Porady

Zmena hodinovej odmeny bez upozornenia

Dobrý deň prajem,
pracujem na DOBPŠ ako VŠ. V spoločnosti som už cez pol roka. Nikdy nebol problém - vyplatené na čas, prihlásenie na brigádu prostredníctvom webu, telefónu. Tento mesiac som sa prihlásil na nočné zmeny ako vždy - odpracoval som ich. Po necelých dvoch týždňoch prišla za mnou manažérka, že všetko budem mať riadne zaplatené, len od inej spoločnosti. Povedala, že budú potrebovať nejaké údaje a budú ma kontaktovať. V týchto dňoch ma kontaktuje personálna agentúra, chce odomňa údaje a zrazu neplatí moje vyhlásenie a oslobodení do 155EUR (jedno miesto, dve spoločnosti). Teda odpracované hodiny budú zdanené (paradoxom je to, že nevedia o koľko hodín sa jedná). Preto som to odmietol poskytnúť údaje a podpísať, pokiaľ tam nebude odmena s akou som súhlasil pred 6-timi mesiacmi a počet hodín, na ktoré sa zmluva uzatvára. Mám nejakú možnosť sa dostať k hodinovej mzde s akou som súhlasil pred 6-timi mesiacmi?
Pred nástupom na zmenu som nebol na nič upozornený.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Mas predsa vypl. pásky za 6 mesiacov, z ktorych si tú hodinovku vieš vypočítat resp. je to tam aj uvedené.
    Kto ťa platí? Asi nie personálna agentúra?
    U 1 zam-eľa máš podpísané vyhlásenie k tým 155 EUR, ak si zrazu odrobil nočné zmeny ale pre inú spoločnosť, aj keď si o tom nevedel, tak tam už vyhlásenie nerobíš a odmena sa ti zdaní.
    Pokiaľ ten 1. zam-eľ už ťa nezamestnáva a prešiel si cez pers. agentúru k inej spoločnosti, tak môžeš podpísať vyhlásenie, ale to treba vedieť vopred.
    Podľa mňa sa nič nedeje, daň si vysporiadaš prostredníctvom RZD alebo podaním DPFO A. Pokiaľ si povinný z dôvodu dvoch prac. miest platiť aj odvody, s tým nič nenarobíš.
    Je to skúsenosť a pred nástupom na nejakú pozíciu /nočná zmena bol podľa mňa dostatočný dôvod/ si over, pre koho a za čo pracuješ.
    Naposledy upravil KEJKA : 18.11.13 at 09:20
    zdravotnik3 Ide mi o to, že bez upozornenia som išiel na smenu, ktorú zabezpečovala iná agentúra - teda musím mať novú dohodu. Musím zaplatiť daň ako neštudent.
    veronikasad Odvodové vyhlásenie (zrejme o tom a nie o dani je reč) môžeš mať podpísané len u jedného zamestnávatela. Nedá sa podpísť spätne. Zisti si na pobočke sociálnej poisťovne ktorá firma ťa v SP prihlásila a odkedy, Či si už v predch.firme z poistenia odhlásený.

    Zmena hodinovej odmeny bez upozornenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.