Zavrieť

Porady

Faktúra na materiál a službu v jednom

Poprosím o radu, dorábal som si na pozemku, ktorý mám zaradený do majetku chodník a prišla mi faktúra za štrk cca.600Eur a dovoz materiálu a práce bágra cca.1000Eur. Neviem si s tým poradiť, môžem ju celú zaradiť do OV, teda ako technické zhodnotenie majetku, alebo ten dovoz a prácu mám zaradiť do služieb? Poradí mi niekto? Ďakujem
Naposledy upravil lotina : 18.11.13 at 09:17 Dôvod: omyl
3 komentárov     zbaliť
tictac7 a kde je otázka?
Centrum Podstatné je uvedené v úvode otázky, " dorábal som si ". teda nejde o žiadnu opravu ani údržbu, ale vytvorenie niečoho nového, čo tam ešte nebolo. Jednoznačne celá FA ( materiál + práca, služby ) zvyšuje hodnotu majetku.
lotina Ďakujem, takže do majetku,aj keď jeuž rokpo kolaudácii.Ano, dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina ďakujem , teda do majetku môžem zaradiť aj tie práce? Niekto mi spomínal, že sa hodnota majetku môže navyšovať len do kolaudačného rozhodnutia, ale to je asi nejaká kačica, či nie?
    lotina Tak poprosím ešte upresnenie, pretože Dav radí inak, aby som nespravil chybu a potom ma budú daňováci naháňať. Faktúra dodaná, suma 1850 Eur, z toho 680 Eur štrk, ostatné práce a dovoz materiálu. Celú ju dám do ostatných výdavkoch a v knihe majetku sa mi zvýši jeho hodnota o 1850eur. Môžem to takto s kľudným svedomím urobiť? Ďakujem za odpovede.
    KEJKA DAV iba upresnil, že ak sa dodaný materiál nezabuduje, nespotrebuje, tak ho treba nechať "na sklade" teda musíš fa rozdeliť.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Dostávam aj vystavujem....
    Vystavené: predaj služieb a spotreba materiálu na vykonanú službu
    Dodané : ak sa všetok materiál komplet zabudoval, osadil, atď - oprava,
    ak nie, tak rozdeliť faktúru na opravu/služby a materiál
    lotina Prepáčte, faktúra je dodaná a materiál sa zabudoval celý, ide mi o to či mám celú faktúru zaradiť v JÚ do ostatných výdavkov a následne potom zvýšiť technické zhodnotenie majetku o celú sumu( vrátane sumy za prácu toho bágra a dovozu) alebo dať do ostatných výdavkov len materiál, prácu dať do služieb a následne technicky zhodnotiť majetok len o sumu toho štrku.Moc potrebujem poradiť, lebo som sa už pýtal na to viacerých kompetentných a ich názory sa rozchádzali. Tak som z toho na nervy.
    KEJKA tak sa opýtaj na § alebo dôvod, prečo to deliť?
    samozrejme, ak už bola kolaudácia a ide o opravu, tak je to náklad, ale zasa len sa bavíme o kompletnej faktúre - materiál plus služba.

    Faktúra na materiál a službu v jednom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.