Zavrieť

Porady

Zlá suma na FA - mám spravit dobropis ?

pracujem v advokátskej kancelári. v roku 2009 účtovníčka vydala FA na sumu 828,81 + DPH 157,47€. Dnes nám prišlo opravné uznesenie kde nám bolo priznaných 736,09 + DPH 147,22 Eur. pôvodná Faktúra ešte stále nebola uhradená súdom. a pri prekontrolovaní účtovníctva z roku 2009 som zistila, že účtovnícka z tejto FA neodviedla DPH, pravdepodobne preto, že ešte nebola uhradená. ako mám postupovat ? sme platcami DPH a účtujeme v JU.
Naposledy upravil levika26 : 19.11.13 at 10:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Za rok 2009 dodatočne odviesť DPH z pôvodnej faktúry a za november 2013 vystaviť dobropis na ten rozdiel. Mimochodom, úhrada faktúry nemá nič spoločné s uplatnením, alebo odvodom DPH.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    levika26 ak dodatočne odvedieme DPH môže nám DU dat pokutu ? Ja viem , že úhrada FA s tým nema nič spoločne. Ale predchadzajúca účtovníčka to robila takto.
    Tweety Treba sa riadiť zákonom, DÚ nie, že môže dať pokutu, ale musí. Za oneskorene odvedenú dph. Bez sankcie to nebude.
    levika26 takže na upresnenei v DDP DPH za 4Q/ 2009 odvediem celú sumu DPH z povodnej FA a v DP DPH za 4Q/2009 uvediem DPH z dobropisu? správne. a velmi pekne dakujem
    emma01 Nie celkom. Za 4Q/2009 v DDP odvediete daň z pôvodnej faktúry, ale dobropis uvediete v riadnom DP, pretože ho vystavujete podľa § 25 ods. 3 zákona o DPH.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Urobiť opravu pôvodnej faktúry, a odviesť dph.
    Naposledy upravil Tweety : 19.11.13 at 11:35
    levika26 v mojom softvére je možnosti vystavenie dobropisu k vystavenej Fa. môžem to urobit cez to ? nechám povodný dátum dodania sl. len dátum vystavenia FA bude dnešný ?

    Zlá suma na FA - mám spravit dobropis ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.