Zavrieť

Porady

Raňajky - krátenie

Dobrý deň, ako postupovať v tomto prípade: zamestnanec bol na 3 dni na ZPC v ČR. Zo stránky penziónu vytlačil a priložil, že ubytovanie s raňajkami je v sume 1250 Kč, bez raňajok 1150 Kč. Faktúru má v jednej sume a to na 3750 Čk. Vo vyúčtovaní si odpočítal 100 ČK za raňajky a odpočítal z celodenných diét /krátenie o 25% by bolo 150 ČK/. Je to správne? Ďakujem.
Kolejová A čo ak je to naopak ? Raňajky mali hodnotu 20,- eur čo je vyššia ako krátenie 25 % z hodnoty 45,- eur (11,25 eur). Môžem mu ich preplatiť v plnej sume ? Je to daňový náklad pre zamestnávateľa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §13 Zákon o CN

    (8) Ak je pri zahraničnej pracovnej ceste v doklade o ubytovaní zamestnanca preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ mu poskytuje stravné v cudzej mene určené podľa odsekov 1 až 7, znížené o

    a) preukázanú sumu za poskytnuté raňajky alebo
    b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1 až 5 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.

    Takže krátenie má byť 150 CZK.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bucinka Takže aj, keď je suma poskyt. raňajok je nižšia na faktúre ako keď mu vypočítam 25% krátenia raňajok tak mu odpočítam tých 25% krátenia stravného za raňajky? Nerobí sa krátenie iba vtedy, keď zamestnanec povie zamestnávateľovi, že raňajky mal bezplatné?
    Tweety postup máš v § 13 vyššie v príspevku
    Xanti Tweety určite?
    Sama cituješ zákon .. bud A) alebo B)
    podla mna môže krátiť o 100 CZK nakoľko je to umožnené A) ... ak by raňajky stáli 200 CZK tak by uplatnila postup podla B) či?
    Tweety čo určite? veď som odkázala na §,
    Xanti Ano odkázala a tiež dopísala, že krátenie má byť 150 CZK , pričom podla § na kt. si odkázala môže byť podľa mňa krátenie 100 CZK na to sa pýtam . To chcem napr. i ja ozrejmiť. Lebo ty si dosť jednoznačne a striktne napísala, že sa kráti o 150 CZK.
    Tweety no vidíš, až terazky som si všimla, že som to tam tou sumou dala zle, buď teda a alebo b,
    Tweety Kedže príspevok už neviem opraviť: jTakže krátenie má byť 150 CZK.Opravujem túto časť odpovede, nie je správna.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.