Zavrieť

Porady

Fakturácia tovaru a dopravy samostatne

Prosím o radu. S.r.o. maloobchod aj veľkoobchod - stavebniny - fakturujeme našim odberateľom predaj tovaru vrátane dopravy. Môžeme dopravu tovaru vyčíslovať na faktúre zvlášť, aj keď ju nemáme v predmete podnikania? Alebo musí byť rozpočítaná do cien tovaru?
tictac7 dopravu vykonávate vo vlastnej réžii alebo si ju u niekoho objednávate?
petkor Využívame obidve možnosti. Buď tovar dovezie náš dodávateľ priamo na stavbu nášmu odberateľovi, alebo dovezú tovar k nám do skladu a my to vlastným autom vezieme odberateľovi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžete fakturovať aj osobitne - je to súvisiaca činnosť, podľa mňa osobitne živnosť netreba, ale nechápem, prečo ste si ju tam nedali.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkor Ďakujem za odpoveď. To nastupujem do firmy ako účtovníčka, takže len sa začínam dostávať do obehu dokladov a pod. Navrhnem prípadne majiteľovi, aby si to pridal do živnosti. Potom budem účtovať 604 predaj tovaru a 602 doprava tovaru?
    KEJKA napísala som súvisiaca činnosť, takže ka si dáš smernicu, tak aj na 604, ale kvôli presnosti a súvislosti s nákladmi je 602 vhodnejšia.
    petkor V súvislosti s nákladmi by sa mi práveže viac hodila 604, ak nám dopravu zabezpečuje dodávateľ, pretože jeho dopravu predsa dávam do ceny za nakúpený tovar. Jedine pri vlastnej doprave od nás k odberateľovi by sa to hodilo na 602, nie? Ale to asi nemôžem takto rozdeľovať, či áno?
      zbaliť

    Fakturácia tovaru a dopravy samostatne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.