Zavrieť

Porady

RZD - MD, RD

Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské)

Pomóc
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
monika-s
Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské)

Pomóc
1. správne
2. uplatní si rozdiel

Denda je offline (nepripojený) Denda

Denda
monika-s
Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku - správne

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské) - správne

Pomóc
Odpovede sú uvedené za otázkami.

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

monika-s
tak ešte pre sumarizáciu:

do vlastného príjmu manželky - pre uplatnenie odpočit položky na manželku sa započítava materské a nezapočítava rodičovský príspevok.

Je to dobre?

matafe je offline (nepripojený) matafe

matafe
monika-s
tak ešte pre sumarizáciu:

do vlastného príjmu manželky - pre uplatnenie odpočit položky na manželku sa započítava materské a nezapočítava rodičovský príspevok.

Je to dobre?
Áno, je to správne.

Vivian13 je offline (nepripojený) Vivian13

Vivian13
Chcela by som sa len uistit ci som pochopila zakon dobre nemocenské a materska nejdu do príjmov?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Vivian13
Chcela by som sa len uistit ci som pochopila zakon dobre nemocenské a materska nejdu do príjmov?
Do príjmu daňovníka neidú, idú len do príjmu manželky pri uplatnení nároku na odpočítateľnú časť manželky.

emily je offline (nepripojený) emily

emily
Prosím Vás, keď chce manželka uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ktorý málo zarába, počíta sa 87936,- mínus jeho hrubý príjem alebo znížený o odvody?
Tak som sa začítala do tohto príspevku, že som si neuvedomila, že som trošku

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Lanaj
emily
Prosím Vás, keď chce manželka uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ktorý málo zarába, počíta sa 87936,- mínus jeho hrubý príjem alebo znížený o odvody?
87936,- mínus hrubý príjem (neznížený o odvody)

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.