Zavrieť

Porady

Kupa na autokredit,prerusenie zivnosti, predaj

Prosim mozete mi poradit: SZCO kupil auto na autokredit(ktore bolo zahrnute v majetku),je splatene, vyradene do osobneho pouzovania-r.2012 - obcan,(SZCO ma prerusenu zivnost) moze ho predat s.r.o-cke? bez toho aby podliehalo dani?
Dakujem vopred
Naposledy upravil IwankaS : 20.11.13 at 19:24 Dôvod: doplnenie info
nika.sum nemoze, ak ho prevadza on, auto 5 rokov po vyradeni podliaha zdaneniu + odvody do ZP. Ak by ho vsak daroval synovi, dcere....tak ak by ho predala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    nemoze, ak ho preda on, auto 5 rokov po vyradeni podliaha zdaneniu + odvody do ZP. Ak by ho vsak daroval synovi, dcere....tak ak by ho predala obdarovana osoba, tak by nemalo uz podliehat zdaneniu....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IwankaS Dakujem za odpoved... no a teraz ked ho chceme predat s.r.ocke tak v marci podam DP za SZCOco ma preruseu zivnost a prijem dam do tabulky 3 ? par. 8,pis1c a do vydavkov nedavam nic? (predpokladam ze nie....)
    nika.sum v pripade predaja hnutelnej veci predanej do 5 rokov od vyradenia sa plati urcite ZP (viem to presne, lebo toto som riesila aj minuly rok). tabulka 3 pism.c, do vydavkov si mozete dat zaplatene ZP z tohoto prijmu, ak ste mali nejaky vydavok ohladne predaja. Kedze ZP spravi rocne zuctovanie az po podani DP, tak si mozete vramci dodatocneho danoveho priznania uplatnit aj ZP zaplatene.
    IwankaS Ano tiez som to potom stuovala, Mate pravdu nasla som to tam ze sa platia aj ZP....
    IwankaS Dakujem za debatku
      zbaliť

    Kupa na autokredit,prerusenie zivnosti, predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.