Zavrieť

Porady

Co ma obsahovat ziadost o vyplatenie nahrady mzdy za nevycerpanu dovolenku?

Mam otazku, vo firme som 3 roky a koncim pracovny pomer k 30.11.2013
za rok 2012 mam vsetku dovolenku uz vycerpanu.
za rok 2013 (do 30.11 dokedy budem mat pracovny pomer) mi ostava este 5 dni nevycerpanych, ktore nebudem mat moznost vycerpat.
Zamestnavatel mi dal vediet, ze si mozem dat ziadost o nahradu mzdy za tuto nevycerpanu dovolenku, aby mi ju preplatili.

co ma takato ziadost obsahovat, pripadne kde mozem najst vzor?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...nikdy som sa s takouto požiadavkou zamestnávateľa nestretla. Nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky je ukotvený priamo v ZP a tam sa nič nepíše o tom, že zamestnanec si má dávať žiadosť. Takže tak....
    ...ale inak. Podľa mňa stačí úplne jednoduchá veta: Vzhľadom na ukončenie môjho PP k 30.11.2013 Vás tým žiadam o vyplatenie náhrady mzdy za nevyčerpanú časť dovolenky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karinôčka Tiež nevyčerpanú dovolenku preplácame pri ukončení PP bez žiadosti.
    janka a danka mozem sa este opytat na paragraf ZP podla ktoreho by sa mala automaticky preplatit? Dakujem
    Tweety §116
    janka a danka Kedze je to 5 dni zo zakladnej vymery, predpokladam ze sa ma tyka tento odsek:

    (3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.

    a to znamena, kedze koncim pracovny pomer, tak mi dovolenka ma byt preplatena. Chapem spravne?
    Tweety áno, zamestnáv. ju má preplatiť
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnávateľ má podľa ZP povinnosť pri skončení PP preplatiť nevyčerpanú dovolenku, takže žiadna žiadosť od zamestnávateľa nie je povinná.
    Katy a R ... áách naše lesy!
    Tweety Keby len lesy ale tá múdrosť niektorých zamestnávateľov, och, joj, len aby boli zaujímaví.

    danislaw je offline (nepripojený) danislaw

    danislaw
    Zdravim ja mam ten podobny problem,koncom roka my skoncil pracovny pomer vo firme kde som pracoval 2 a pol roka.Na konci som mal 40 dni rd ktoru sa nedalo vycerpat.Zamestnavatel my ju nechce preplatit vraj si mam podat ziadost o preplatenie rd.No je toto normalne?dik.
    Tweety Zamestnáv. oznám ,že ZP si čítal, a vieš, že preplatiť nevyčerpanú D ukladá ZP.

    Co ma obsahovat ziadost o vyplatenie nahrady mzdy za nevycerpanu dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.