Zavrieť

Porady

Kolaudacia "lacneho domu" = nedokocim izby, budu to akoze "sklady", je to mozne skolaudovat?

Dobry den, nemam dost financii na 4 izbovy bungalov, tak by som na zaciatok postavil dom, ktory sice ma 4 izby, ale v projekte by bola vedena len jedna izba a ostane by boli "sklady" alebo "technicke miestnosti". V jednej izbe a kuchyni (aj kupelna a WC) by som mal vsetko hotove. V troch "skladoch" nebudu omietky ani elektroinstalacia ani kurenie.
Takto to planujem skolaudovat ako 1 izbovy dom s troma skladmi. Casom si postupne dokoncim izby a dodatocne skolaudujem. Zatial mi staci jedna izba. Je taky husarsky kusom mozny? Dakujem za postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dobry den, nemam dost financii na 4 izbovy bungalov, tak by som na zaciatok postavil dom, ktory sice ma 4 izby, ale v projekte by bola vedena len jedna izba a ostane by boli "sklady" alebo "technicke miestnosti". V jednej izbe a kuchyni (aj kupelna a WC) by som mal vsetko hotove. V troch "skladoch" nebudu omietky ani elektroinstalacia ani kurenie.
    Takto to planujem skolaudovat ako 1 izbovy dom s troma skladmi. Casom si postupne dokoncim izby a dodatocne skolaudujem. Zatial mi staci jedna izba. Je taky husarsky kusom mozny? Dakujem za postrehy.
    Vzhľadom na Tvoje ďalšie príspevky mám dojem , že tých husárskych kúskov bude aj viac ...a niečo bude ešte aj v zálohe ...
    Na základe tohoto by som rád upriamil Tvoju pozornosť na http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html ...hlavne na :
    Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
    jozef03 Ak mam projekt na sklad, nie je porusenim zakona, ak tam je sklad a nie izba. Asi sme sa zle pochopili.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    No ved ked budeš mať projekt toho domu v takej podobe ako píšeš a dostaneš nan stavebné povolenie tak natom nič nieje ale tým nedorobením troch izieb toho moc neušetríš.
    Normálne izby sú pomerne lacné najdrahšia je kupelka a kuchyna.
    Ak to ale budeš potom normálne s papierovačkami dorábať tak zas budeš musieť mať projekt na všetko a zas kolaudácia, celkovo sa ti to riadne predraží.
    V podstate tým získaš čas ale stáť ťa to bude viac a to aj v prípade že sa na papierovačky pri dorábaní tých izieb vykašleš..

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    za určitých podmienok nemusí byť úplne dokončený, rodinný dom musí mať pred kolaudáciou energetický audit, ak ho budeš mať tak kolaudácia by mohla byť , ak máš poskytnuté prostriedky z nejakého štátneho zdroja vtedy musí byť dokončený úplne, kolaudácia a tehotenstvo nie sú čiastočné, nesplietaj aký sklad čoho na podnikanie?
    jozef03 Hladam sposob, ako postavit vacsi dom, na aky nemam. Tak by mi to finance vyslo. Preto som chcel izbu preklasifikovat na sklad a tym padom usetrit. Vidim, ze to nie je realna vizia Tymto smerom to nema zmysel Jedine zohnat material v akcii, tam sa da viacej usetrit ako nedokoncenim izby

    Kolaudacia "lacneho domu" = nedokocim izby, budu to akoze "sklady", je to mozne skolaudovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.