Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Zdravím, a pýtam sa
osob. spotreba je VNZD?, môžem cez ID vyrovnať koncový zostatok na účte, ak účet nie je podnikateľský. Všetky výbery dám na 1 ID, ako uzavierkovú operáciu?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ivčiči
    Zdravím, a pýtam sa
    osob. spotreba je VNZD?, môžem cez ID vyrovnať koncový zostatok na účte, ak účet nie je podnikateľský. Všetky výbery dám na 1 ID, ako uzavierkovú operáciu?

    Vdaka
    Ano osobná potreba je VNzD. Ak je účet súkromný a používa sa na podnikanie, tam sa s ID nezaťažuj, účtuj len položky ktoré súvisia s podnikaním. Ak to chceš mať podchytené, tak výber z účtu preveď do pokladne cez priebežné položky a odtial si vyplať cez VPD osobnú potrebu. ID nie sú riešením.
    Pekný deň...

    Nikola je offline (nepripojený) Nikola

    Nikola
    Je potrebné počas roka vystavovať VPD-čka ako výber peňazí podnikateľa do osbnej spotreby? Ja vystavujem VPD len vtedy, ak mám na to doklad (ak vyplácam mzdy, platím do poisťoví, nakupujem niečo do firmy,...), ale nikdy som nevystavovala VPD vtedy, ak si SZČO vzala peniaze pre seba. Mala som tak urobiť? Do osobnej spotreby som účtovala len výber z účtu, lebo o tom je doklad a kontrolu by zaujímalo, kam tie peniaze šli.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Nikola
    Je potrebné počas roka vystavovať VPD-čka ako výber peňazí podnikateľa do osbnej spotreby? Ja vystavujem VPD len vtedy, ak mám na to doklad (ak vyplácam mzdy, platím do poisťoví, nakupujem niečo do firmy,...), ale nikdy som nevystavovala VPD vtedy, ak si SZČO vzala peniaze pre seba. Mala som tak urobiť? Do osobnej spotreby som účtovala len výber z účtu, lebo o tom je doklad a kontrolu by zaujímalo, kam tie peniaze šli.

    Ale ak si podnikateľ počas roka vyberá peniaze z pokladne na osobnú spotrebu a neúčtuje sa o tom, potom v pokladni ostáva vysoká suma. Takže raz za čas, treba urobiť aj výdavok na osobnú spotrebu aj z pokladne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.