Zavrieť

Porady

živnosť a súkromný účet

Dobrý deň, potrebujem spracovať účtovníctva živnostníka, ktorý ma bankový účet pre živnosť, aj súkr.účet. Avšak, mobilný telefón uhrádza zo súkr.účtu. taktiež mu úhrady vystavených faktúr prichádzajú na súkromný účet..môžem mobil zaúčtovať ako úhradu z pokladne a priložiť kopiu súkr.bank.účtu?rovnako aj pri úhrad.fakturach,že príjem do pokladne a kópia súkr.bank.účtu?
veronikasad Má nahlásený súkromný účet na daňovom úrade ako účet používajúci na podnikanie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Buď oznámi DÚ súkromný účet na podnikanie, ako nový účet. Rozhodne, by mal úhrady fa na podnikanie uhrádzať z podnikateľského účtu a príjmať úhrady za FV na podnikateľský účet. Ak má málo peňazí na podnikateľskom účte, nech si naň prevedie - vloží peniaze z osobného účtu, alebo vyberie hotovosť z osobného a vloží hotovosť na podnikateľský.
    uct.alena ja som si toho vedomá, ale čo už urobil ja čas nevrátim, ale potrebujem to vyriešiť..ďalšou vecou je, že keď dávno otváral živnosť používal sukr.učet, potom prišiel zákon ,že musi byť podnikateľský,tak otvoril aj podnikateľsky..ale proste koniec koncov používa oba..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    uct.alena (Dnes 20:23) ja som si toho vedomá, ale čo už urobil ja čas nevrátim, ale potrebujem to vyriešiť..ďalšou vecou je, že keď dávno otváral živnosť používal sukr.učet, potom prišiel zákon ,že musi byť podnikateľský,tak otvoril aj podnikateľsky..ale proste koniec koncov používa oba..

    vies uviest, v ktorom zakone sa pise, ze "musi byt podnikatelsky"?

    Danovy poriadok uvadza povinnost nahlasit

    "čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,"

    ak ich ma nahlasene oba, tak uctujes o obidvoch

    živnosť a súkromný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.