Zavrieť

Porady

sposob uctovania - nepodnikatelska osoba

Dobry den,
prosim o radu, akym sposobom sa da zauctovat sluzba, ak som nepodnikatelska osoba? Planujem v buducnosti zivnost, ale momentalne to nieje mozne. Potrebujem zatial nejakym sposobom uctovat graficke sluzby.
Dakujem.
Naposledy upravil Svjatogor : 25.11.13 at 12:28
tictac7 Ty vykonávaš grafické služby pre niekoho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK nie si účtovná jednotka, nevedieš účto, takže odpoveď je, nezaúčtuješ nijako.
    Príjem môžeš mať jedine ako príležitostný. Alebo potom cez dohodu so zamestnávateľom alebo na PZ.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ahaaa už som našla:
    http://www.porada.sk/t228576-kancela...ml#post2442109
    takže takto - milý Svjatogor - súkromne-nesúkromne - ide o opakovanú činnosť za odplatu - teda živnosť si pekne utekaj vybaviť....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Svjatogor Dakujem, za odpovede. Momentalne nemozem mat zivnost (zamestnavatel mi to umozni uz onedlho). Ako ste spravne dohladali, mam graficky atelier a nieje este plne funkcny. Avsak uz sa mi naskytla moznost spoluprace s jednym dolezitym klientom(ktory nebude cakat a nechcem ho stratit) a chcem to s nim vsetko vyriesit pekne tak, ako sa ma. Takze najlepsia moznost teraz bude v mojom pripade "praca na dohodu"?
    tictac7 napr. na dohodu - len či sa mu to oplatí - preplatí 35,2% na odvodoch....
    Svjatogor je prosim Vas este iny sposob, aby klient nemusel tolko preplacat?
    tictac7 teoreticky, ak by to bola jednorázová záležitosť, teda nie opakujúca sa činnosť, dalo by sa aj zmluvou o dielo toto ošetriť s tým, že Ty potom budeš povinný podať DP, kde aj tento príjem zdaníš. ZP Ti na základe podaného DP niekedy v lete 2014 vyrubí nedoplatok na ZP, ktoré doplatíš.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    oceníš si tú prácu brutto ako živnostník, teda koľko by si mu fakturoval a ak takúto cenu klient prijme, tak ju rozpočítate tak, aby bola včítane odvodov. teda odmenu si stanovíte cca na 65-70% dohodnutej ceny, k tomu on zaplatí odvody.
    Až budeš SZČO, tak mu budeš fakturovať cenu brutto.

    sposob uctovania - nepodnikatelska osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.