Zavrieť

Porady

Neskoro odovzdaný doklad o úhrade došlej faktýry

Prosím vie mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať doklad o úhrad došlej fa z roku 2012. Sú to tri doklady o úhrade z roku 2012.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... osobne by som to zúčtovala ako záväzok voči spoločníkovi, či zamestnancovi = myslím doklad o úhrade došlej faktúry, nakoľko to niekto uhradil asi zo svojich finančných prostriedkov, majúc tak na pamäti napr. aj to čo uvádza Tweety, t. j. inventarizáciu hovotosti, resp. zostatok peňazí v pokladnici ... nehovoriac o tom, že účtovnú závierku máte určite schválenú, a ňou deklarujete o. i. hlavne to, že všetky účtovné operácie sú úplné a pravdivé ... a nadôvažok by som nechala podpísať predmetnej osobe také čestné vyhlásenie, že tento doklad predložil k úhrade až napr. dnes ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    agatika Ďakujem. Ono to je trochu zamotané. Minulého roku bol šéf v PL a tam zaplatil v hotovosti. Vtedy im neišla pokladňa či čo a že pošlú doklad poštou. Lenže neposlali a keď tam teraz išiel šéf tak mu dali tie doklady do ruky. Takže ak to zaúčtujem dnes, tak tam dám kurz z akého dňa?
    promont maja ... takže vám v hotovosti peniažky nechýbali? ... či chýbali ku 31. 12. 2012 ...
    agatika to netuším, keďže som tu ešte nepracovala. Podľa spísanej inventarizácie nič nechýbalo. Ale skôr si myslím, že ich platil zo svojich.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    agatika a nevadí, že tam je dátum z roku 2012?
    Tweety K 31.12.2012 ste mali robiť inventarizáciu účtov. tak by sa bolo prišlo na problém. Teraz už to treba len poúčtovať, resp. urobiť opravy účtovaní.
    agatika Ďakujem.

    Ja som vtedy ešte nerobila, tak netuším ako urobili inventarizáciu, že im to sedelo.
    Tweety Ak bola úhrada bezhotovostne, tak nesedela banka, ak z pokladne tak tá. Takže zaúčtuješ podľa toho, odkiaľ bola úhrada. 321/221,211.
      zbaliť

    Neskoro odovzdaný doklad o úhrade došlej faktýry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.