Zavrieť

Porady

cestna dan ??

zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
dakujem vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
    dakujem vam
    V prvom rade napíš o čie auto ide, či o firemné, konateľovo, alebo aké?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    elena74
    zdravim vas poradaci,dufam ze som na spravnej porade. Som zaciatocnicka a chcem sa spytat iked viem tejto temy tu bolo dost ci zamestnanec zaroven konatel firmy musi zaplatit cestnu dan. Dnes som bola na DU a povedala mi ze musi a tu som sa nieco docitatala ze v ziadnom pripade.Ma narok na PHM?
    dakujem vam
    Ak bude používať vlastné MV na podnikanie a uplatňovať si PHM a náhrady do nákladov, ale len vynaložené na podnikanie, tak dnes už Daň z motorových vozidiel platí firma. Treba podložiť zmluvou o používaní súkromného MV, a potom vypracovávať knihu jázd.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    konatelovo sukromne auto
    Ak je jeho súkromné nemusí daň z MV zaplatiť. Potom si môže uplatniť náhradu za jeho používanie podľa zákona o CN(6,2).

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety
    Ak je jeho súkromné nemusí daň z MV zaplatiť. Potom si môže uplatniť náhradu za jeho používanie podľa zákona o CN(6,2).
    Ak sa auto používa na podnikanie, musí sa D z MV platiť.
    "...alebo som nepostrehla niečo nové?..."

    inak odpovedala som Ti v tej druhej téme - založila si otázku 2x

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    dakujem za odpovede ale viac mudrejsia nie som...teda musi firma platit D za MV alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.