Zavrieť

Porady

odvody počas pn

Začala som pracovať na DIČ /mám pozastavenú živnosť/ ako poisťovací agent a z pozastavenej živnosti mi vyšli platiť odvody. v novembri som bola na pn 7 dní. ako je to so zaplatením odvodov za november? krátim 7 dní do sp aj do zp, alebo len do sp? čo sa týka dávky počas pn, tie asi nedostanem /ale istá si nie som - živnosť mám pozastavenú od januára 2013/
veronikasad Aký príjem zo živnosti si mala za rok 2012 ? Odkedy máš DIČ ako poisťovací agent ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tak najskôr ... odvody (aj do ZP aj do ZP) sa neplatia za obdobie DPN vtedy, ak poberáš nemocenskú dávku! ak nemocenskú dávku nepoberáš - tak odvody platíš.
    Ak ti naozaj vyšli platiť povinne odvody do SP (vyplývajúce z DP za rok 2013- toto je zle ! za rok 2012 má byť správne! ) - tak by si mala nárok aj na nemocenskú dávku. samozrejme ak si registrovaná ako "poisťováčka" pred vznikom DPN a ak nemáš dlh na poistnom
    Naposledy upravil Katy a R : 02.12.13 at 21:39
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvega áno, vyšli mi platiť odvody z dp za rok 2012, od januára 2013 som bola nezamestnaná a mám pozastavenú živnosť. či mi výjde nemocenská dávka - to netuším , len neviem z čoho sa to vyrátava. odvody do sp a zp som platila pravidelne od r. 2009 a dlh nemám žiaden.
    Katy a R opravujem - povinnosť vyplýva z DP za rok 2012 .. tuto si písala, že si poistená (si SZČO so všetkými povinnosťami ) http://www.porada.sk/225147-praca-na...ml#post2416400 - tak ak si zaplatila teraz poistné ( október, resp november ??) - tak by si mala mať aj nemocenské
    vvega živnosť som pozastavila v 28.12.2012. živnosť je stále pozastavená, ale od 20.10.2013 pracujem na dič ako poist. agent. čiže v novembri som zaplatila alikvotnu čiastku odvodov za oktober. a koncom novembra som bola na pn 7 dní... odvody platím povinné z dp 2012
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.