Zavrieť

Porady

Aká má byť vlhkosť v chladničke ?

Kúpil som vstavanú kombinovanú chladničku s mrazničkou Elektrolux 2853 COW.V chladiacom priestore je neustále vysoká vlhkosť,až tak,že navlhne postupne aj tetrapak alebo karton.Servisný technik tvrdí,že to tak má byť,ale nevedel definovať škálu v ktorej sa vlhkosť má pohybovať,pretože sa mení,podľa toho,aká etapa chladiaceho procesu práve prebieha.Vyskúšal som všetky možné programy ( ecomode,demo,shoping atď...),skúsil som manipulovať aj s teplotou od 4 do 8*C,ale nič nepomáha.Vie mi niekto poradiť v čom to tkvie alebo vie niekto,aká má byť vlhkosť v chladiacom priestore?
6 komentárov     zbaliť
taiko a nemas chladnicku moc blizko pri stene, alebo niecim zakrytu?
peterkos2 Ja mám v chladničke vlhkosť okolo 40%.Tá zvýšená vlhkosť musí pochádzať z uskladnených potravín alebo zlého tesnenia.
Na druhej strane ak je to kombinovaná chladnička s mrazničkou tak vlhkosť by mala ostať na výparníku v podobe ľadu.Preto treba pri častom otváraní chladničky aj často odmrazovať.
erik555 peterkos2, trosku nerozumiem, co pises. Chladiace casti su automaticky odmrazovane a to tak, ze lad z vyparnika po vypnuti kompresora sa roztapa a voda steka do zliabka s otvorom, kde steka do nadobky nad teplym kompresorom a odtial sa vyparuje do priestoru.
peterkos2 Ja to mám proste tak ako som napísal.Hore je výparník pre mrazničku,ktorý vlastne chladí aj chladničku Tak je to konštrukčne spravené.Na tomto výparníku sa v podobe ľadu vyzráža vlhkosť .
Tieto novšie kombi majú dva výparníky?Možno dvojkompresorové-či?
erik555 aha...ty mas jednodverovu chladnicku s malou mraznickou. Kombinovane chladnicky s mraznickami (dvojdverove) su nieco ine...tu su oddelene chladiace casti od mraziacej!
erik555 on ma tuto http://www.electrolux.sk/Products/Ch...%A9/ENN2853COW
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aká má byť vlhkosť v chladničke ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.