Zavrieť

Porady

Nechce mi zobrať do výkazu ZP dohodára

Zdravíčko, vopred sa ospravedlňujem, ak bude moja otázka znieť hlúpo, ale nie som v tomto študovaná ani školená, robím to len preto, lebo otec je technický antitalent. Ide o toto:

Otec má zamestnanca na dohodu o vykonaní práce (pravidelný príjem). Odrobil 5 dní=40 hodín, vymeriavací základ je 92€ a celková výška príjmu je 64,72€. Hlási mi chybu že, celková výška príjmu musí byť rovná, resp. vyššia ako vymeriavací základ.

Čo mám s tým robiť, aby mi ho normálne načítalo do výkazu? Nahadzujem to priamo na portáli VsZP cez ES-podacie miesto - typovanie. Otec totižto nerobí mzdy v žiadnom účtovnom programe ale pekne krásne ručne na výplatné listiny .

Ďakujem krásne za odpoveď.
Naposledy upravil Barbora Fuljerová : 03.12.13 at 12:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    robíš to zle. Predpokladám, že 64,72 je jeho čistá mzdy. Pri typovaní však uvádzaš hrubú mzdu, teda tiež 92 (tak, ako je VZ)
    Barbora Fuljerová presne tak ako píšeš, ja som tam dávala tú čistú mzdu. takže do oboch koloniek mám dať vymeriavací základ, dobre som to pochopila?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbora Fuljerová (Dnes 14:39) presne tak ako píšeš, ja som tam dávala tú čistú mzdu. tak
    ÁNo, VZ to je vlastne suma, z ktorej sa počíta poistné.
    Takže to nie je ČM.
    Barbora Fuljerová Ďakujem veľmi pekne

    Nechce mi zobrať do výkazu ZP dohodára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.