Zavrieť

Porady

Opravné DP za rok 2009

V roku 2009 som mala príjem ako sprostredkovateľ poisťovne , z ktorého som zaplatila daň a na základe kt. mi vyrúbila ZP aSP platby. Tento rok mi prišla výzva na vrátenie časti príjmu ( provízie za zaniknuté zmluvy ) a preto sa chcem spýtať, či môžem na základe tohoto rozhodnutia podať opravné DP a tým aj ako to ovplyvní odvody z tohto obdobia v SP a ZP. Živnosť som minulý rok ukončila. Poskytne mi DÚ kópiu DP z roku 2009 nakoľko ja som si DP neofotila a neuschovala a ak áno, ako mám postupovať a aké poplatky zaplatím ? Ďakujem za poradenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pre SP a ani ZP sa ti ani podaním DP nič nezmení.......
    pre ZP :neexistuje RZZP- dodatočné či opravné
    a pre SP: platí, (nechce sa mi teraz listovať v zákone) platí, že podaním DDP sa mení VZ od prvého dňa nového mesiaca (po podaní DP), v tvojom prípade už také nie je možné.....
    a to DDP by som opravila jedine v prípade, že so v roku 2012 ukončila podnikanie a aj keĎ v roku 2013 si reálne vrátila ich preplatok (je možnosť podľa 595/2003 z.z. pri ukončení podnikania upravovať základ dane a upravuje sa podľa toho, v ktorom roku je výhodnejší, odporúčam prelistovať ZDP)
    a ak by si podaním DDP nezískala žiadnu vrátenú daň, v tomto prípade nič neurob, pretože sa ti nič nezmení......i keď si musela vrátiť peniaze.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite nie opravné, ale dodatočné, kedže sa jedná o rok 2009 - oprava terminologie.
    K otázke - kedže vrátiš peniaze teraz, nemôžeš podávať dodatočné za rok, v ktorom si reálne tie peniaze dostala.

    Opravné DP za rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.