Zavrieť

Porady

kompetencie školy

Dobrý deň,

nevedela som nájsť rubriku, kam presne by patrila moja otázka. Moja dcéra navštevuje základnú školu. Bez predchádzajúceho upozornenia nás rodičov, vzali učitelia deti na povinné preočkovanie k detskej lekárke. Chcem sa spýtať, či škola neprekročila svoje kompetencie, pretože nepoznajú aktuálny zdravotný stav dieťaťa. Navyše si myslím, že takéto rozhodnutie je na rodičoch a nie učiteľoch školy. Chcem sa spýtať, či škola má vôbec právo niečo také urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    to čo ako má byť??? Veď každé dieťa má svojho pediatra a ten si predsa každé dieťa a v sprievode rodiča predvolá na preventívku spojenú s očkovaním. Čisto hypoteticky veď drvivá väčšina detí už mohla byť zaočkovaná svojimi lekármi a to im niekto drbol ešte jednu - to je už minimálne na zamyslenie a rázne riešenie. Sakra veď ani fotenie detí nie je dovolené bez písomného súhlasu zákonného zástupcu a to pri fotení v podstate nejde o nič.
    leona123 Je pravda, že ich zobrali k ich obvodnej lekárke. Mňa neskutočne vytočilo, že akým právom? Mali deťom rozdať pozvánky od obvodnej lekárky na povinné preočkovanie a nie zobrať tam deti.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Dcérka je 9-ačka, ale nepamätam si ani jedno očkovanie, čo by riešila škola za rodičov. Niečo tam "u vas" zaškrípalo.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, ja ako dieťa na ZŠ som pár krát také očkovanie zo školy absolvovala...
    Teraz sa to už tak nerobí... Šla by som sa spýtať najskôr riaditeľa a lekárky, aký bol dôvod..potom by som to riešila...
    nika.sum mne sa zda, ze TBC sa niekedy tak riesilo, ale u syna nas predvolavali....

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    U nás to robia podobne, už dlhé roky aj ja som to zažila počas mojich čias ZŠ, kedže som z dediny, navštevovala som tu aj ZŠ a všetci od nás mali a majú detskú lekárku u nás v dedine, cca. 200 m od školy, keď potrebovala vykonať preven. prehliadky zavolala riaditeľovi školy a cez niekt. vyučovaciu hodinu sme šli spolu s učiteľkou k nej, aspon čo si pamatam, neviem či sa to dáko zmenilo ale počas ZŠ sme boli u nej len 2 krat za celých 9 rokov, raz očkovala do ramena a raz davala za lyžicku rybacieho oleja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.