Zavrieť

Porady

Ako vyriešiť rozbité čelné sklo?

Ahojte, priateľ má havarijnú poistku, kameň mu spôsobil prasklinu na čelnom skle, ktorá sa zrejme nebude dať vyspraviť, bude musieť meniť celé čelné sklo. Ako to spraviť aby sme sa vyhli zvýšeným nákladom? Lebo po novom sa vraj havarijná poistka už na čelné sklo nevzťahuje, že to sa dáva poistiť zvlášť. Túto poistku ale nemá uzatvorenú. Dostala som aj radu, že keď zoženieme niekoho s havarijnou a uhráme to, že to odstrelilo od neho, tak mu to poisťovňa "zožerie". Nebudú ale musieť obidva platiť spoluúčasť? Čo vyjde lacnejšie, spoluúčasť alebo vymeniť si to na vlastné náklady? Díky moc
5 komentárov     zbaliť
buchač http://www.topspeed.sk/zaplati-vam-p...dna-mozno/5704
Lusssy no čítala som ale nie je to tak celkom jasne vysvetlené, z PZP to môžu a nemusia vyplatiť, ďalej píšu, že kto má havarijnú má navrch, tzn., že z havarijnej sú povinní to vyplatiť?
taiko a nebol by to poistny podvod?
Lusssy v dnešnom svete podvádza každý a za tie nehorázne poistné sumy, ktoré sa do auta vrážajú by bolo kóšer ich služby využiť
taiko to snad nemyslis vazne. Ved Ty sa chystas podvadzat a kradnut. A este sa tym otvorene chvalis. A zajtra budes nadavat aki su vsetci hajzli, ako vsetci kradnu a podvadzaju.
Pacilo by sa Ti keby Ta niekto okradol a podviedol? Sa mi z teba dvihol zaludok. Hanbi sa !!!!
Za toto si zasluzis, aby Ta kazdy den niekto podviedol a okradol, ty kokso, to je zumpa taketo spravanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    v každom prípade výjde lacnejšie neklamať........uvedomuješ si,že nás žiadaš o radu,ako spraviť podvod? to je proti etikete porady.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy to je to isté ako tu účtovníci žiadajú rady ako obísť zákon, podnikatelia ako obísť nariadenia a obmedzenia
    kopretinka a vždy sa im dostane odpovede N I E
    Lusssy ani by som netvrdila
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Lusssy - otvorene tu žiadaš, aby sme ti poskytli radu, ako NELEGÁLNE obísť zákony a poistné podmienky, navádzaš nás na porušenie Etikety Porady.
    Takže viacej toto nežiadaj - inak by sa stalo, že sem viacej nezavítaš!
    Lusssy a účtovníci tu žiadajú o to ako obísť zákony, to je v poriadku? a poistky si riadne platíme, dokonca to čo potrebujem pravdepodobne poisťovna z HP normálne prepláca, len si nie som istá, lebo som ešte niečo také neriešila, všetko sú len dohady
    misoft Si na omyle - ak sa tu taký objaví - má padáka! A tí čo sú tu, si NEDOVOLIA takéto maniere!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, ci je to pravda,ak nie opravte ma prosim

    Ak niekto "uzna", ze on poskodil niecie celne sklo, nepride ten clovek v buducom roku o vyhodu /beznehodovost/ v poisteni?
    Takze sa taketo nieco pre neho neoplati..
    Naposledy upravil arizona : 05.12.13 at 07:30
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dá sa ...
    Len treba vedieť a chcieť ....

    Ja viem , ale nepoviem !
    Lusssy ale veď nebuuuď :-P
    Lusssy toto neviem, preto sa radšej pýtam
    Lusssy to bolo pre arizona
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    prepáč, ale nechápem.....že tu "vyplakávaš" a nevieš čo urobiť.....keby si nemala HP-čko tak čo.....čo budeš robiť cvakneš okno keš z vlastného a finito.....tak strp spoluúčasť, preplatia ti to ....a poistku potom zruš....
    Lusssy nevyplakávam, normálne sa pýtam lebo s poistkami, resp. škodovými udalosťami skúsenosť nemám, a nie je mi jasné či spoluúčasť platia obaja alebo len jeden a či ten, kto mu to spôsobil bude na niečom v nasledujúcom období (mimo spoluúčasti) škodný... a či je povinná to poisťovňa z HP uznať tiež neviem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Konečne si prečítať zmluvu o HP. Ak sa poistka nevzťahuje na čelné sklo, tak ti neostáva nič iné len si opravu zacvakať z vlastného.

    Poistný podvod ťa môže výjsť podstatne drahšie!

    Ericka12 je offline (nepripojený) Ericka12

    Ericka12
    Len opravim,vinnik by nemusel mat havarijnu positky,ale klasicke PZP,kedze sposobil skodu uzivanim vozidla

    Ako vyriešiť rozbité čelné sklo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.